czwartek, 21 czerwca 2018.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Młodzież Pogoni z cennym trofeum

Piłka nożna. Młodzież Pogoni z cennym trofeum

Piłka nożna. Młodzież Pogoni z cennym trofeum
Data publikacji: 2017-08-28 13:53
Wywietleń: 921 289968

Piłkarze Akademii Piłkarskiej Pogoni Szczecin U-13 wygrali trzydziestą edycję prestiżowego turnieju im. Adama Grabki. W finale młodzi Portowcy pokonali rówieśników z Jagiellonii Białystok 2:0.

W turnieju udział wzięły uznane akademie piłkarskie w Polsce, m.in. Jagiellonia Białystok, Escola Varsovia czy gospodarze – Wisła Kraków. Do stolicy Małopolski zaproszeni zostali również goście ze Słowacji, Czech, Ukrainy i Białorusi.

– Tatran Presov i Karpaty Lwów to bardzo mocne zespoły. Fajnie grają w piłkę, a do tego dokładają dobre warunki fizyczne – ocenia Patryk Dąbrowski, trener Akademii Piłkarskiej Pogoni Szczecin.

Oba zespoły były przeciwnikami Dumy Pomorza w fazie grupowej turnieju. Tatran Presov uległ Portowcom 1:2, natomiast goście ze Lwowa przegrali 0:1. Wcześniej Portowcy wygrali również z Varsovią Warszawa 3:0 oraz zremisowali z Wisłą Kraków 1:1, czym zapewnili sobie awans do fazy pucharowej.

Po zwycięstwie w ostatnim meczu fazy grupowej nad Rakowem Częstochowa 3:0 podopieczni Patryka Dąbrowskiego zajęli pierwsze miejsce w grupie i w półfinale trafili na Escolę Varsovia. Rywale ze stolicy sprawili naszym zawodnikom sporo problemów, ale ostatecznie ulegli po serii rzutów karnych. W walce o złoto Portowcy bez problemu ograli natomiast Jagiellonię Białystok 2:0 i mogli wznieść okazały puchar.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni, że zostaliśmy zaproszeni na ten turniej. A już szczególnie, że udało nam się go wygrać. Wynik jest jednak kwestią drugorzędną. Najważniejsza jest dobra gra i prawidłowy rozwój sportowy chłopców – mówi szkoleniowiec zespołu. (par)

Fot.pogonszczecin.pl

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
16
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy