Środa, 04 października 2023 r. 
14 szczecin
REKLAMA

Piłka nożna. Mistrzostwa z Koroną!

Data publikacji: 19 września 2023 r. 17:09
Ostatnia aktualizacja: 19 września 2023 r. 17:09
Piłka nożna. Mistrzostwa z Koroną!
Piłkarki Korony Justyna Siwek i Ewa Chipala na stadionie im. Wiesława Maniaka przed wyjazdem do Malezji. Fot. SKSG Korona  

W najbliższych dniach sportowcy klubu SKSG Korona reprezentować będą Polskę na mistrzostwach świata i Europy i to aż w trzech dyscyplinach: piłce nożnej, tenisie i lekkoatletyce.

Mistrzostwa świata niesłyszących w piłce nożnej kobiet rozpoczną się w Malezji w Kuala Lumpur w środę i potrwają do 8 października. Do reprezentacji Polski zostały powołane dwie zawodniczki Korony: Justyna Siwek i Ewa Chipala, a nasza kadra rozpocznie zmagania od pojedynków z: Turcją, USA, Japonią oraz Anglią.

Mistrzostwa świata niesłyszących w tenisie rozegrane zostaną w greckim mieście Chersonisos od 23 do 29 września, a w składzie kadry Biało-Czerwonych znalazła się Sara Twardowska z Korony, która - zdaniem działaczy szczecińskiego klubu - będzie walczyła o czołowe lokaty.

Mistrzostwa Europy niesłyszących w maratonie odbędą się w Danii w Odense w najbliższą niedzielę, a starty wyznaczono już na godzinę 10 rano. W imprezie tej Korona będzie miała liczną reprezentację, bo powołania otrzymało czworo szczecińskich biegaczy: Rafał Nowak, Monika Nowak, Agata Kosztowny i Małgorzata Mejka. Opiekuje się nimi m.in. trener kadry i szczecińskiego klubu - Rafał Śliwka. Od środy polscy maratończycy przebywać będą w Szczecinie na konsultacji kadry narodowej niesłyszących w lekkoatletyce, a w piątek rano wyjadą busem z grodu Gryfa do Danii w blisko 700-kilomentrowa podróż, zaś wyjazd dofinansowała firma Demant. (mij)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA