środa, 28 października 2020.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Michniewicz oficjalnie trenerem Legii

Piłka nożna. Michniewicz oficjalnie trenerem Legii

Piłka nożna. Michniewicz oficjalnie trenerem Legii
Data publikacji: 2020-09-21 19:40
Wywietleń: 527 476085

Były trener Pogoni Szczecin Czesław Michniewicz został nowym trenerem Legii Warszawa. 50-letni szkoleniowiec podpisał ze stołecznym klubem dwuletni kontrakt. Od 7 lipca 2017 roku pracuje jako trener młodzieżowej reprezentacji Polski. Do wygaśnięcia kontraktu w listopadzie będzie łączył obie funkcje.

Nowy trener Legii w przeszłości był szkoleniowcem m.in. Lecha Poznań, Zagłębia Lubin, Arki Gdynia, Widzewa Łódź, Jagiellonii Białystok, Polonii Warszawa, Podbeskidzia Bielsko-Biała, Pogoni Szczecin i Termaliki Nieciecza. Z Zagłębiem zdobył mistrzostwo Polski, a z Lechem wywalczył Puchar Polski oraz Superpuchar Polski.

Asystentem nowego trenera mistrzów Polski będzie Kamil Potrykus, który od 2017 roku pracował na tym stanowisku w młodzieżowej reprezentacji Polski. Pomagał Michniewiczowi również w Pogoni Szczecin.

- Wszystko potoczyło się szybko, znalazłem się przy Łazienkowskiej dzięki ofercie prezesa Mioduskiego i zgodzie prezesa Bońka, za co serdecznie mu dziękuję. Najpierw dał mi szansę zaistnieć w PZPN-ie, teraz pozwolił mi pracować w Legii. Nie mamy wiele czasu, więc przez najbliższe dni przede wszystkim będziemy starali się jak najlepiej poznać piłkarzy. Liczę na to, że będą omijały nas kontuzje, a zawodnicy, którzy wracają do nas po urazach, jak najszybciej osiągną odpowiednią formę. Wielu piłkarzy znam z boiska, z niektórymi pracowałem już w reprezentacji, są także zawodnicy, którym będę musiał przyjrzeć się bliżej. Ale w tym zawodzie musisz umieć reagować szybko, szybko wyciągać wnioski – bywałem w takich sytuacjach w przeszłości, więc absolutnie mnie to nie przeraża. Cieszę się, że jestem w tym miejscu i że będę miał okazję pracować w Legii i wspólnie tworzyć nową historię. Oczekiwania muszą być szybko realizowane, ja jestem gotów wyjść im naprzeciw - powiedział nowy trener Legii Warszawa Czesław Michniewicz. (par)

 

 

 

 

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
10
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Finał Nagrody Gryfia 2020

Sonda

Czy boisz się zakażenia koronawirusem?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie