piątek, 25 maja 2018.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Michniewicz chce Matrasa

Piłka nożna. Michniewicz chce Matrasa

Piłka nożna. Michniewicz chce Matrasa
Data publikacji: 2017-01-06 09:40
Ostatnia aktualizacja: 2017-01-07 20:00
Wywietleń: 2360 195972

O pozyskanie Mateusza Matrasa – najlepszego piłkarza Pogoni Szczecin w rundzie jesiennej, zabiega Czesław Michniewicz, obecnie szkoleniowiec Termaliki Nieciecza.

Były trener Pogoni Szczecin bardzo cenił 26-letniego defensywnego pomocnika. Za jego kadencji w Pogoni piłkarz grał w wyjściowym składzie w każdym ligowym meczu od pierwszej minuty. Łącznie to było 45 spotkań, z których zawodnik 40 zakończył w pełnym wymiarze czasowym.

Inaczej było po zmianie szkoleniowca. Za kadencji Kazimierza Moskala, Matras zaczynał mecze nawet na ławce rezerwowych. Było tak trzy razy, a efekty poczynań drużyny były w tych spotkaniach opłakane. Zespół w tych trzech spotkaniach zdobył punkt i strzelił jednego gola.

Później Matras potwierdził, jak dużym błędem było trzymanie tej klasy piłkarza na ławce rezerwowych. W przekroju całej rundy był wyróżniającym się graczem, zdobył cztery gole, zaliczył cztery asysty, rozegrał swoją najlepszą rundę i w efekcie nie zdecydował się na przedłużenie umowy z Pogonią.

Dziś oficjalnie już wiadomo, że piłkarz z dniem 30 czerwca przestanie być graczem Pogoni, a jest duże prawdopodobieństwo, że stanie się to wcześniej. Pogoń pozyskała już piłkarza na miejsce Matrasa. Za 22-letniego Mate Tsintsadze wydała nawet 100 tys euro – tak wynika z przekazu medialnego w gruzińskich mediach.

Jeżeli tak kwota jest prawdziwa, to oznacza, że Pogoń była dość hojna pozyskując gracza bez większego doświadczenia za blisko pół miliona złotych na pół roku przed wygaśnięciem kontraktu.

Przed rokiem Lechia Gdańsk wykupiła ze Śląska Wrocław w podobnej sytuacji Flavio Paixao za kwotę 70 tys euro (około 300 tys zł), a Portugalczyk miał już określoną markę na krajowym rynku - w przeciwieństwie do Tsintsadze.

Co ciekawe, agentem Flavio Paixao jest ta sama osoba, która kieruje karierą Mateusza Matrasa. Może z tego powodu łączono też odejście obecnego jeszcze piłkarza Pogoni właśnie do drużyny z Gdańska.

Na dziś sytuacja wygląda w ten sposób, że Matras uczestniczy w zajęciach z pierwszym zespołem Pogoni. (par)

Fot. R. Pakieser

Komentarze

KRZYSZTOF
co wy wypisujecie w czerwcu kończy się kontrakt MURASKIEMU i Pogoń miała zostać z ręką w nocniku.
2017-01-07 19:59:28
Jeszcze zatęsknicie za Grzegorzem Smolnym
a niektórzy już...
2017-01-07 08:36:13
będzie tylko gorzej...
Pogoń pozbywa się niezłych piłkarzy, kupując póki co niesprawdzonych. Nie chcę krakać, ale zobaczycie, że po szumnych deklaracjach skończy się na tym, że Pogoń będzie w tym sezonie walczyła o utrzymanie w ekstraklasie. O pierwszej 8-mce mogą działacze tylko pomarzyć.
2017-01-06 23:57:29
Jasou
Wiadomo 100larczyk z Betonem Mroczkiem napadą swoją kasiorke
2017-01-06 17:22:35

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
20
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Różne odcienie filharmonii
Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”