Piłka nożna. Mamy lidera na Skolwinie!

Data publikacji: 15 września 2023 r. 21:12
Ostatnia aktualizacja: 16 września 2023 r. 20:37

Szczeciński Świt choć do przerwy przegrywał 0:1, pokonał swarzędzką Unię 3:1 rozstrzygając pojedynek w ostatnich dwudziestu minutach i dzięki zwycięstwu, objął pozycję III-ligowego lidera!

ŚWIT Skolwin - UNIA Swarzędz 3:1 (0:1); 0:1 Kacper Borowiak (20), 1:1 Kacper Wojdak (71), 2:1 Szymon Kapelusz (77), 3:1 Patryk Paczuk (84 karny).

W pierwszej połowie goście objęli prowadzenie po dobrze rozegranym rzucie wolnym i mogli nawet podwyższyć wynik, lecz piłka po groźnym strzale minimalnie minęła słupek. Do przerwy Świt też miał jedną wyborną okazję, ale piłka trafiła jedynie w boczną siatkę.

Po przerwie goście długo utrzymywali skromne prowadzenie, ale w 71. minucie po centrze z rzutu rożnego wyrównał Wojdak. Chwilę później, po rajdzie ze środka boiska w pole karne, strzałem z bliska Kapelusz dał gospodarzom prowadzenie. W końcówce wynik meczu z rzutu karnego ustalił pewnym strzałem w okienko Patryk Paczuk, a jedenastka została podyktowana za faul na późniejszym egzekutorze.

Kibice na Skolwinie nie tylko emocjonowali się ciekawym meczem, lecz mogli też w drugiej połowie podziwiać przelatujące nad stadionem liczne klucze ptaków, odlatujących do ciepłych krajów...

VINETA Wolin - POGOŃ II Szczecin 1:1 (1:0); 1:0 Kacper Żmudź (45), 1:1 Antoni Klukowski (53 karny).

Zachodniopomorskie derby zakończyły się zasłużonym remisem, choć oba zespoły prezentowały całkiem odmienną grę. Szczecinianie stosowali wielopodaniowe akcje, ale nie przekładały się one na zbyt liczne pozycje podbramkowe. Gospodarze atakowali zaś w dość prosty sposób, ale bardzo groźnie i to oni objęli prowadzenie tuż przed przerwa po strzale Żmudzia, a wkrótce po zmianie stron w polu karnym sfaulowany został Adam Frączczak i z jedenastki wyrównał Klukowski.

- Jesteśmy zadowoleni z dobrego meczu naszej młodzieży, choć odczuwamy też pewien niedosyt z remisu, mimo że graliśmy z liderem i to na jego boisku oraz straciliśmy gola tak zwanego do szatni - powiedział trener szczecińskich rezerw Paweł Cretti. - Kilkanaście ostatnich minut graliśmy w przewadze liczebnej, bo drugą żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną otrzymał Bartosz Boniecki, który jeszcze niedawno grał w Pogoni...

BŁĘKITNI Stargard - POGOŃ Nowe Skalmierzyce 1:1 (0:0); 0:1 Krzysztof Dymarski (69), 1:1 Grzegorz Aftyka (85).

GEDANIA Gdańsk - FLOTA Świnoujście 4:1 (3:0); 1:0 Bartosz Zalewski (14), 2:0 Przemysław Żukowski (25), 3:0 Bartosz Zalewski (36), 3:1 Michał Kwiecień (63), 4:1 Filip Sosnowski (71). (mij)