wtorek, 17 lipca 2018.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Łobez, Milan, Lech, Zagłebie

Piłka nożna. Łobez, Milan, Lech, Zagłebie

Piłka nożna. Łobez, Milan, Lech, Zagłebie
Data publikacji: 2017-03-10 20:25
Ostatnia aktualizacja: 2017-03-11 12:11
Wywietleń: 267 222583

18-letni Kacper Chodyna został piłkarzem Zagłębia Lubin. Trafił tam z Lecha Poznań – najlepszej polskiej Akademii Piłkarskiej, która przed laty wygrała wyścig po utalentowanego gracza ze Światowida Łobez z Pogonią Szczecin.

O talencie piłkarza dowiedzieliśmy się po raz pierwszy, gdy miał zaledwie 10 lat. Dzięki swojemu talentowi, ale głównie koligacjom rodzinnym i znajomościom, zawodnik w wieku 10 lat trafił na obóz do słynnego AC Milan.

Piłkarz ze wsi Dalno spod Łobza wrócił w rodzinne strony po pięciu dniach, ale już wtedy było jasne, że zawodnik dysponuje ogromnym talentem. Mając 10 lat grał w jednej drużynie z piłkarzami o cztery, lub nawet pięć lat starszymi. Mówiono o nim, że to Messi z Ińska. Piłkarz zanim trafił do Łobza, występował bowiem w Inie Ińsko.

Kacper odszedł do Lecha w wieku 13 lat i przechodził przez kolejne szczeble Akademii. Dwa lata temu został mistrzem Polski juniorów młodszych, w ubiegłym roku wywalczył brązowy medal mistrzostw Polski juniorów starszych, w obecnym sezonie występował w III-ligowych rezerwach,zdobył swoją pierwszą bramkę, regularnie powoływany jest do reprezentacji Polski juniorów.

Rezygnacja ze ścieżki rozwojowej zaproponowanej przez Lecha Poznań i transfer do konkurującego z poznańską Akademią Zagłębia jest sporą niespodzianką, ale też wyraźnym sygnałem, że młodzi piłkarze patrzą głównie na jak najszybszą perspektywę gry w polskiej ekstraklasie, a Chodyna najwyraźniej uznał, że łatwiej mu o to będzie w Lubinie, a nie w Poznaniu.  (par)

Komentarze

Czytelnik
Typowy kicz a nie artykuł. Trochę profesjonalizmu dziennikarskiego szanowny redaktorze. Po pierwsze Dalno położone jest Łobza a nie Ìńska, po drugie jeżeli pisze się że piłkarz pochodzi z Dala to w dalszej części artykułu nie można pisać że Kacper to Messi z Ińsko. Żenujące pismactwo.
2017-03-11 11:13:13
A
Dalno leży koło Łobza a nie Ińska nie mam pojęcia kto te glupoty pisze
2017-03-11 00:25:53

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
19
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy