czwartek, 24 maja 2018.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Listkowski w kadrze meczowej na Śląsk

Piłka nożna. Listkowski w kadrze meczowej na Śląsk

Piłka nożna. Listkowski w kadrze meczowej na Śląsk
Data publikacji: 2016-07-31 19:29
Wywietleń: 794 146529

18-letni Marcin Listkowski znalazł się po raz pierwszy w obecnym sezonie w meczowej osiemnastce na mecz ekstraklasy. W poprzednim sezonie utalentowany junior był odkryciem rundy jesiennej. Przebojem wdarł się do wyjściowego składu, a w całym sezonie zaliczył na boiskach ekstraklasy ponad 20 występów.

Obecny sezon jest dla niego trudniejszy. Po wyczerpujących meczach w półfinałach i finałach mistrzostw Polski juniorów piłkarz potrzebował więcej czasu na odpowiednie przygotowanie się do sezonu i być może w poniedziałek ujrzymy go na boisku.

W kadrze meczowej zabrakło Takafumi Akahoshiego. Piłkarz podczas czwartkowego treningu doznał kontuzji. Piątkowe prześwietlenie USG wykazało, że Japończyk ma naderwany mięsień łydki. Oznacza to blisko miesięczną przerwę w grze dla pomocnika szczecińskiej drużyny.

Dla Akahoshiego obecny sezon rozpoczął się bardzo pechowo. Z powodu kontuzji praktycznie nie brał udziału w okresie przygotowawczym. Wydawało się, że powraca do formy. Od trenera Moskala otrzymał nawet szansę występu w spotkaniu z Koroną Kielce w roli zmiennika.

Jeżeli wierzyć diagnozie lekarskiej, to piłkarz powróci do treningów tuż przed przerwą na reprezentację. Prawdopodobny powrót do gry nie odbędzie się zatem wcześniej, jak 10 września. Wtedy w 8 kolejce spotkań Pogoń podejmowana będzie przez Lecha w Poznaniu.

W kadrze meczowej po raz drugi z rzędu zabrakło miejsca dla Jakuba Piotrowskiego, który pod koniec poprzedniego sezonu dwukrotnie zagrał nawet w wyjściowym składzie. ©℗ (par)

Kadra meczowa na spotkanie ze Śląskiem Wrocław:

Bramkarze: Jakub Słowik, Dawid Kudła.

Obrońcy: Adam Frączczak, Jarosław Fojut, Jakub Czerwiński, Sebastian Rudol, Mateusz Lewandowski, Ricardo Nunes.

Pomocnicy: Spas Delev, Marcin Listkowski, Adam Gyurcso, Robert Obst, Rafał Murawski, Mateusz Matras, Kamil Drygas, Dawid Kort.

Napastnicy: Łukasz Zwoliński, Seiya Kitano.

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
20
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Otwarcie groty
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”