Piłka nożna. Lider ze Skolwina pokonał w derbach Flotę [GALERIA]

Data publikacji: 05 kwietnia 2024 r. 20:39
Ostatnia aktualizacja: 05 kwietnia 2024 r. 22:02
Piłka nożna. Lider ze Skolwina pokonał w derbach Flotę

W zachodniopomorskich derbach piłkarskiej III ligi prowadzący w tabeli szczeciński Świt wysoko pokonał broniących się przed spadkiem wyspiarzy z Uznamu, a już przed meczem trybuny były szczelnie wypełnione, a wielu kibiców oglądało zawody na stojąco. Po przerwie, gdy pojedynek był praktycznie rozstrzygnięty, na stadionie zrobiło się jednak nieco luźniej.

ŚWIT Skolwin - FLOTA Świnoujście 4:0 (3:0); 1:0 Rafał Remisz (29), 2:0 Szymon Kapelusz (32), 3:0 Gracjan Goździk (34), 4:0 Marcel Kasprzak (90).

Pierwszą groźną akcję przeprowadzili goście, co zapowiadało spore emocje, ale przez blisko pół godziny nie padały bramki. Później jednak, w ciągu zaledwie pięciu minut, szczecińscy liderzy strzelili trzy gole i rozstrzygnęli losy batalii. Najpierw po rzucie rożnym i zamieszaniu wynik otworzył Remisz. Po chwili strzałem z woleja rezultat podwyższył Kapelusz, a następnie koronkową zespołową akcję celnym strzałem zwieńczył Goździk. W samej końcówce meczu czwartą bramkę płaskim strzałem zdobył Kasprzak i było to jego debiutanckie trafienie w barwach Świtu.

Pozostali zachodniopomorscy III-ligowcy zagrają w sobotę; o godz, 15 odbędą się mecze: Błękitni Stargard - KP Starogard Gdański i Zawisza Bydgoszcz - Pogoń II Szczecin, a o godz. 16 Vineta Wolin podejmie Cartusię Kartuzy. ©℗