Środa, 08 maja 2024 r.

Piłka nożna. Lider za silny dla Błękitnych

Data publikacji: 26 września 2020 r. 20:45
Ostatnia aktualizacja: 26 września 2020 r. 20:45

II liga piłkarska: CHOJNICZANKA Chojnice - BŁĘKITNI Stargard 2:0 (2:0); 1:0 Klichowicz (10), 2:0 Theus (33 samobójcza).

BŁĘKITNI: Sasiak - Theus, Ostrowski, Kujawa, Sitkowski - Rajch (46 Brzeziański), Krawczun, Cywiński (46 Polkowski), Starzycki (46 Ryk), Kaczmarek (87 Klimek) - Bochnak

Czerwona kartka: Mudra (90, za drugą żółtą). Żółte kartki: Mudra, Kona.

Chojniczanka dość pewnie pokonała stargardzian i pozostała liderem rozgrywek II ligi, a mecz rozstrzygnięty został praktycznie już w pierwszej połowie, gdyż gospodarze potrzebowali niewiele więcej niż pół godziny na zdobycie obu goli.

Pierwszą bramkę strzelił Klichowicz już po dziesięciu minutach gry, a autorem drugiej, niestety samobójczej był stargardzki boczny obrońca Theus, który niefortunnie interweniował przy dośrodkowaniu.

Druga połowa była zdecydowanie lepsza w wykonaniu Błękitnych, którzy po wejściu w przerwie na boisku pozyskanego ze Świtu Skolwin Brzeziańskiego (był to debiut tego powracającego do Stargardu napastnika) oraz Polkowskiego, niemal zdominowali lidera, stwarzając sobie kilka bardzo dogodnych sytuacji podbramkowych.

Najlepsza z nich była w 86 minucie, gdy bramkarz Chojniczanki Sokół sfaulował jednego ze stargardzian, a sędzia podyktował rzut karny, lecz  Polkowski nie wykorzystał jedenastki, strzelając nad poprzeczką. Dodajmy, że w drugiej połowie także w barwach Chojniczanki wystąpił były zawodnik Świtu - Emche.

Kolejne spotkanie Błękitni rozegrają już w najbliższą środę 30 września o godz. 16, w Stargardzie przy ul. Ceglanej podejmując Stal Rzeszów. ©℗ (mij)