Sobota, 10 sierpnia 2024 r.

Piłka nożna. Lider za mocny dla Świtu

Data publikacji: 10 sierpnia 2024 r. 20:19
Ostatnia aktualizacja: 10 sierpnia 2024 r. 21:17

Pierwszej porażki w II lidze doznali piłkarze Świtu. W meczu beniaminków w Grodzisku Mazowieckim musieli uznać wyższość rewelacji i legitymującego się kompletem zwycięstw lidera rozgrywek Pogoni.

Pogoń Grodzisk Mazowiecki - Świt Szczecin 4:1 (2:1); 0:1 Straus (6), 1:1 Jaroń (9-karny), 2:1 Apolinarski (42), 3:1 Jaroń (61, 4:1 Odolak (88-karny)

Świt: Sandach - Nowicki (62, Ładziak), Góral, Remisz, Straus,Kisły (46, Obst) - Koziara (56, Aftyka), Kasprzak, Wojdak, Święty (62, Ciechanowski) - Kapelusz (70,  Ropski).

Mecz rozpoczął się dla szczecinian bardzo obiecująco, bo już w 6 minucie prowadzenie dał szczecinianom Straus. Gospodarze szybko wyrównali. Rzut karny za zagranie ręką wykorzystał Jaroń. Jeszcze przed przerwą gospodarze objęli objęli prowadzenie, a w 61 minucie Jaroń po raz drugi wpisał się na listę strzelców. Szukający szans na zmianę wyniku Świt po raz drugi w tym meczu w końcówce stracił gola po rzucie karnym.  (woj)