Czwartek, 18 kwietnia 2024 r.

Piłka nożna. LFA odpada z Pucharu Polski

Data publikacji: 26 listopada 2022 r. 22:36
Ostatnia aktualizacja: 30 listopada 2022 r. 12:56

W meczu 1/16 Pucharu Polski kobiet, piłkarki LFA Szczecin przegrały na wyjeździe z drużyną SWD II Wodzisław Śląski 2:4.

Puchar Polski kobiet 1/16 finału: SWD II Wodzisław Śląski - LFA Szczecin 4:2 (3:0); 1:0 Jendrzejczyk (13), 2:0 Sarapata (18), 3:0 Gulec (34 karny), 3:1 Karaczyn (66), 4:1 Gulec (78), 4:2 Węgielnik (85).

LFA: Kaszewska - Karaczyn (70 Ostrowska), Szwed-Kaszycka, Piotrowska, Filipowicz - Biskupska, Nowak (70 Ścigajło), Soczawa (70 Węgielnik), Wytlib (55 Kuźmińczuk) - Janik, Sobolewska

Gospodynie, które występują w Grupie Śląskiej IV ligi, szybko ustawiły sobie to spotkanie, prowadząc po 34. minutach trzema golami. W drugiej połowie wodzisławianki zdobyły gola na 4:0, ale zawodniczka SWD była na pozycji spalonej. Chwilę po tej sytuacji pierwszą bramkę dla szczecinianek strzeliła Karolina Karaczyn, ale SWD odpowiedział czwartym trafieniem Roksany Gulec. Rozmiary porażki po wejściu z ławki rezerwowych zmniejszyła Paula Węgielnik. (PR)