czwartek, 19 lipca 2018.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Lepszy styl, to i lepsza frekwencja

Piłka nożna. Lepszy styl, to i lepsza frekwencja

Piłka nożna. Lepszy styl, to i lepsza frekwencja
Data publikacji: 2016-08-13 11:57
Ostatnia aktualizacja: 2016-08-14 08:19
Wywietleń: 266 148484

Na 9 godzin przed rozpoczęciem meczu Pogoń – Termalica uprawnionych do wejścia na stadion było 4 432 kibiców. Porównując liczbę uprawnionych z ostatnim meczem ze Śląskiem Wrocław, to jest znaczący postęp.

Wtedy na 9 godzin przed meczem uprawnionych do wejścia było około 3 tysięcy kibiców, a na meczu pojawiło się powyżej 6 tysięcy. Różnica jest zatem znaczna i daje nadzieję, że w sobotni wieczór kibiców na stadionie będzie nawet powyżej 7 tysięcy.

Co spowodowało taki wzrost zainteresowania ? Na pewno inna jest pora meczu. Kibice znacznie chętniej odwiedzają stadion w sobotni wieczór, niż w poniedziałek.

Pozornie zainteresowanych przyjściem na mecz powinno być jednak mniej. Pogoń przecież przegrała ze Śląskiem, a z Zagłębiem zremisowała. Nie wygrała jeszcze meczu, a po piątkowej wygranej Lecha zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli.

Można się domyślać, że zainteresowanie jest większe dlatego, bo Pogoń podczas ostatniego meczu w Lubinie zademonstrowała całkowicie inną jakość. Dominowała na boisku, sprawiała dobre wrażenie i nie wygrała meczu bardzo pechowo, przez błąd bramkarza w końcówce spotkania.

Kibice jednak doceniają poziom, jaki drużyna zademonstrowała i oczekują tego samego w sobotę. Okazuje się zatem, że warto grać futbol otwarty, odważny i ofensywny. Kibice na pewno taką grę docenią, ale jeżeli nie idzie za tym wynik, to styl gry wtedy sam się nie obroni.

Skoro na 9 godzin przed rozpoczęciem meczu kibiców uprawnionych do wejścia na stadion jest prawie 4,5 tys., to można się spodziewać, że będzie ich więcej, jak podczas wiosennej potyczki tych samych drużyn w Szczecinie.

Wtedy Pogoń zajmowała wysoką pozycję, mecz rozgrywany był w niedzielę przy słonecznej pogodzie, a na trybunach pojawiło się zaledwie 6 348 kibiców. To mniej więcej tyle samo, ile obserwowało dwa pierwsze mecze Pogoni w obecnym sezonie, ale nieco mniej, jak średnia widzów z całego poprzedniego sezonu wynosząca niecałe 7 tysięcy.

Trzeba pamiętać jednak, że Pogoń wysoką średnią zbudowała głównie meczami rozgrywanymi w okresie letnim. Później ta średnia spadała. Zwycięstwa i kontynuacja gry ofensywnej i z polotem mogą jednak spowodować, że te proporcje się odwrócą, a kibice wrócą na stadion. ©℗ (par)

Fot. R. Pakieser

Komentarze

xxx
no pan redaktor pomylił się w swoich wyliczeniach
2016-08-14 00:29:31
o
polotem...to oni już zalecieli w tabeli. ale ta cała ekstraklasa to polot taki że ciekawiej jest polotać po trybunie z racą
2016-08-13 19:20:24

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
20
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy