PIłka nożna. Leonardo Koutris w Pogoni!

Data publikacji: 04 grudnia 2022 r. 15:47
Ostatnia aktualizacja: 04 grudnia 2022 r. 16:01

27-letni reprezentant Grecji Leonardo Koutris został nowym piłkarzem występującej w PKO BP Ekstraklasie Pogoni Szczecin, o czym "Kurier Szczeciński" informował już przed niespełna miesiącem, a w niedzielę szczeciński klub poinformował o tym oficjalnie. Grek trafia do Dumy Pomorza na zasadzie transferu definitywnego z Olympiakosu Pireus. Podpisał 3,5-roczny kontrakt.

Zawodnik mający brazylijski i grecki paszport przyszedł na świat 23 lipca 1995 roku w Ribeirão Preto. Operuje po lewej stronie boiska, może grać jako obrońca, a także wahadłowy. Piłkarz grał w klubach greckich: Ergotelis, PAS Giannina, hiszpańskiej Mallorce, niemieckiej Fortunie Dusseldorf oraz greckim Olympiakosie Pireus. W swojej piłkarskiej karierze występował więc na boiskach LaLiga (2 mecze), 2. Bundesligi (27 spotkań) oraz greckiej Superligi (89 meczów). Jest też doświadczony na arenie międzynarodowej: w barwach Olimpiakosu rozegrał 10 meczów w ramach rozgrywek Ligi Mistrzów. Zaliczył też 5 spotkań Ligi Europy w Olimpiakosie i PAS Giannina.

Obrońca jest 7-krotnym reprezentantem Grecji. W kadrze narodowej debiutował w 2018 roku, a ostatni raz na zgrupowaniu reprezentacji przebywał w październiku 2021 roku. Później doznał groźnej kontuzji zerwania wiązadeł krzyżowych w kolanie.

- Cieszę się z tego, że jestem już zawodnikiem Pogoni – mówi najnowszy nabytek klubu. – Jestem też pod wrażeniem stadionu i wszystkich nowoczesnych obiektów klubu. To wszystko pomaga jeszcze mocniej czuć zawodnikom, że są u siebie. Nie mogę doczekać się pierwszego spotkania z kibicami. To ekscytujące, że będę miał szansę otworzyć nowy rozdział w swojej karierze właśnie w Szczecinie.

W Pogoni Leonardo będzie występował z numerem 32 na plecach. Do dyspozycji sztabu trenerskiego będzie od początku zimowych przygotowań. (mij)