poniedziałek, 06 lipca 2020.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Łęgowski wypożyczony do Valencii

Piłka nożna. Łęgowski wypożyczony do Valencii

Piłka nożna. Łęgowski wypożyczony do Valencii
Data publikacji: 2019-08-14 16:44
Wywietleń: 718 408384

16-letni reprezentacyjny pomocnik Pogoni Szczecin Mateusz Łęgowski w najbliższym sezonie będzie występował na hiszpańskich boiskach. Piłkarz został na rok wypożyczony do Valencii. Zimą przebywał w tym klubie na testach wraz ze swoimi rówieśnikami z Pogoni: Filipem Balcewiczem i Hubertem Turskim.

Wychowanek UKS-u GOL Brodnica dołączył do Pogoni przed trzema laty. Najpierw rozwijał się pod skrzydłami trenerów Patryka Dąbrowskiego i Roberta Skoka, by następnie trafić do zespołu trampkarzy starszych, prowadzonego przez trenera Piotra Łęczyńskiego. Młody pomocnik szybko stał się jednym z kluczowych zawodników szczecińskiego klubu, z którym zdobył brązowy medal mistrzostw Polski U15 oraz złoto w rywalizacji kadr wojewódzkich.

W poprzednim sezonie utalentowany pomocnik trenował w zespole juniorów starszych, szesnastokrotnie występując w Centralnej Lidze Juniorów U18. Na swoim koncie ma również debiut w piłce seniorskiej, który zanotował w derbowym starciu zespołu rezerw Pogoni ze Świtem Skolwin. W obecnym sezonie będzie zbierał nowe doświadczenie w Liga Nacional Juvenil de España – hiszpańskim odpowiedniku Centralnej Ligi Juniorów U18.

Wypożyczenie do Valencii będzie obowiązywało przed najbliższy rok. Hiszpański klub zagwarantował sobie prawo pierwokupu. W umowie znalazły się również zapisy, gwarantujące Pogoni ewentualne korzyści finansowe w przyszłości. Zawodnik ma z Pogonią jeszcze dwa lata ważnego kontraktu. (par)

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
15
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

#GaszynChallenge Kurier Szczeciński dla Franka Kępy

Sonda

Czy zagłosujesz w drugiej turze wyborów prezydenckich?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie