sobota, 23 czerwca 2018.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Lecha podejmujemy w sobotę

Piłka nożna. Lecha podejmujemy w sobotę

Piłka nożna. Lecha podejmujemy w sobotę
Data publikacji: 2016-04-10 09:02
Ostatnia aktualizacja: 2016-04-10 09:02
Wywietleń: 1378 127586

Trzy mecze w niedziele i po jednym we wtorek, środę, piątek i sobotę. Tak przedstawia się szczegółowy terminarz piłkarzy Pogoni rozpoczynających już w najbliższy piątek rywalizację w grupie mistrzowskiej.

Sezon portowcy zakończą wyjazdowym meczem z Legią przy ul. Łazienkowskiej w Warszawie. Portowcy liczą na to, że Legia może już być pewna mistrzostwa i nie podejdzie do spotkania z Pogonią na maksymalnych obrotach.

Podobnie było przed dwoma laty, kiedy Legia mająca już zapewniony tytuł, przegrała u siebie niespodziewanie z Ruchem Chorzów 1:2, dzięki czemu rywal zakończył sezon na trzecim miejscu.

U siebie portowcy rozegrają cztery z siedmiu spotkań grupy mistrzowskiej. Apetyty i nastroje są znakomite, bo skoro Pogoń nie dała się pokonać słusznie uchodzącej w Polsce za najlepszą drużynę – Legii, to znaczy, że może dokonać w obecnym sezonie rzeczy historycznych.

W klubie można już się zaopatrywać w karnety. Pogoń mecze w grupie mistrzowskiej rozpocznie jako pierwsza. Jej mecz z Podbeskidziem rozegrany zostanie w najgorszym ze wszystkich możliwych terminów 31 serii spotkań.

To nie jest uczciwe względem drużyn, które awansem do grupy mistrzowskiej zasłużyły, żeby traktować mecze z ich udziałem nieco korzystniej, jak spotkania w grupie spadkowej.

To efekt fatalnej infrastruktury stadionowej – najgorszej w kraju, która w większości przypadków decyduje o wyborze dnia i godziny rozgrywania spotkań. Tak będzie jeszcze przez kilka najbliższych lat. Przynajmniej do końca dekady.

Spośród czterech spotkań rozgrywanych w Szczecinie zdecydowanie najbardziej ekscytująco zapowiada się rywalizacja z Lechem Poznań. Dzień i pora tego meczu jest sprzyjająca, a to powoduje, że kapitalna frekwencja z meczu z Legią może się przynajmniej jeszcze raz powtórzyć.

Awans portowców na trzecie miejsce w tabeli spowodował, że kolejne spotkanie z Legią portowcy rozegrają na wyjeździe. Zajęcie czwartej lokaty po sezonie zasadniczym oznaczałoby rozegranie meczów z dwoma najbardziej medialnymi przeciwnikami: Legią i Lechem przed własną publicznością. Taki przywilej spotka zespół Zagłębia Lubin.

Dokładny terminarz meczów Pogoni:

15 kwietnia (piątek, 18.00): Pogoń – Podbeskidzie
19 kwietnia (wtorek, 20.30): Lechia – Pogoń
23 kwietnia (sobota, 20.30): Pogoń – Lech
1 maja (niedziela, 18.00): Piast – Pogoń
8 maja (niedziela, 18.00): Pogoń – Zagłębie
11 maja (środa, 20.30): Pogoń – Cracovia
15 maja (niedziela, 18.00): Legia - Pogoń

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
12
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy