poniedziałek, 25 czerwca 2018.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Lech z Pogonią z udziałem kibiców

Piłka nożna. Lech z Pogonią z udziałem kibiców

Piłka nożna. Lech z Pogonią z udziałem kibiców
Data publikacji: 2017-02-15 20:53
Wywietleń: 707 215121

Pierwszy mecz półfinałowy Pucharu Polski pomiędzy Lechem Poznań a Pogonią Szczecin odbędzie się z udziałem kibiców - zadecydowała w środę Najwyższa Komisja Odwoławcza PZPN, która przychyliła się do wniosku poznańskiego klubu o darowanie części kary.

Lech wnioskował o zawieszenie kary, jaką otrzymał po ubiegłorocznym pojedynku finałowym w Warszawie. Podczas meczu na PGE Narodowym z Legią (wygranym przez warszawski zespół 1:0), z sektora zajmowanego przez fanów z Wielkopolski na murawę poleciały race, przez co sędzia musiał dwukrotnie przerwać spotkanie na kilka minut. Kibice "Kolejorza" uszkodzili również kilkaset krzesełek.

Poznański klub ukarany został m.in. zakazem udziału kibiców w meczach PP na własnym stadionie przez cały sezon 2016/17 oraz zakazem wyjazdów zorganizowanych grup kibiców. W październiku lechici zagrali ćwierćfinałowe spotkanie z Wisłą Kraków bez udziału publiczności.

NKO złagodziła karę dla Lecha i zaplanowany na 1 marca w Poznaniu półfinał z Pogonią Szczecin odbędzie się z udziałem publiczności.

- To dla nas bardzo ważna informacja, bo obecność kibiców w tym kluczowym spotkaniu będzie wielką pomocą dla zespołu. Walczyliśmy o to, bo jesteśmy przekonani, że nałożona na nas sankcja przed rokiem była bardzo dotkliwa i odniosła już swój skutek - powiedział prezes Lecha Karol Klimczak.

Komisja nie przychyliła się natomiast do części wniosku klubu o darowanie bądź zawieszenie wykonania kary zakazu wyjazdów grup zorganizowanych na mecze w Pucharze Polski, co argumentowano zachowaniem sympatyków "Kolejorza" podczas czterech spotkań ekstraklasy, na których wykorzystane zostały środki pirotechniczne.

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
18
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

60-lecie SM Śródmieście
Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy