niedziela, 22 września 2019.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Krzystek pisze list, Boniek gratuluje

Piłka nożna. Krzystek pisze list, Boniek gratuluje

Piłka nożna. Krzystek pisze list, Boniek gratuluje
Data publikacji: 2016-08-26 14:56
Wywietleń: 1931 150799

Jest duża szansa, że równolegle z budową nowego stadionu zmodernizowana zostanie również cała baza treningowa służąca nie tylko pierwszej drużynie, ale przede wszystkim grupom młodzieżowym w Pogoni, w których trenuje w sumie kilkaset dzieci i młodzieży.

Prezes Pogoni Szczecin Jarosław Mroczek przedstawił plan rozwoju całej infrastruktury sportowej wokół stadionu i spotkał się z pozytywnym odzewem ze strony prezydenta.

- Odnosząc się bezpośrednio do przedstawionych przez Pana Prezesa propozycji, zgadzam się z uwagą dotyczącą doprowadzenia niezbędnych mediów do terenu boisk rezerwowych tak, aby w przyszłości możliwa była budowa oświetlenia oraz ewentualnego systemu podgrzewania płyty boisk nr 2 i nr 4. Wniosek ten będzie przedmiotem uzgodnień przy planowaniu inwestycji MOSRiR już na etapie budowy stadionu – czytamy w piśmie prezydenta Piotra Krzystka skierowanym do prezesa Jarosława Mroczka.

Obecnie Pogoń pozbawiona jest nowoczesnego obiektu, ale na pewno może się pochwalić dużą ilością boisk trawiastych. Problem jednak jest taki, że w okresie późno jesiennym, zimowym i wczesno wiosennym nie można prowadzić zajęć z uwagi na brak oświetlenia.

Obecnie tylko jedno boisko położone na koronie stadionu wyposażone jest w oświetlenie i to dopiero od tego roku. Z listu prezydenta wynika jednak, że jest duża szansa na zmiany w tym zakresie.

- Pozostałe uwagi dotyczące ewentualnej budowy nowej płyty boiska nr 5 ze sztuczną murawą, balonu nad boiskiem, oraz pawilonu, który miałby pełnić funkcje między innymi szatni, będziemy analizować, czy ich realizacja mogłaby nastąpić po zakończeniu głównej inwestycji. Wtedy w pełni będzie można wykorzystać potencjał całego kompleksu – czytamy w dalszej części listu.

Jest zatem duża szansa, że z momentem wybudowania nowego stadionu, wokół niego zmodernizowana i unowocześniona będzie też cała dodatkowa infrastruktura treningowa tak, by klub mógł się pochwalić obiektem wraz z jego zapleczem na dobrym europejskim poziomie i nie byłoby przeszkód w szkoleniu na najwyższym poziomie.

- Gratuluję Panowie, zawsze można się dogadać i zrobić coś dobrego wspólnie - to jest sukces Szczecina - napisał na twitterze prezes PZPN Zbigniew Boniek, który doprowadził do wspólnych rozmów Piotra Krzystka i Jarosława Mroczkaw sprawie nowego stadionu. ©℗ (par)

Fot. R. Pakieser

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
21
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wokalne popisy na pl. Grunwaldzkim

Nekrologi

Sonda

Czy popierasz Marsz Równości?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie