niedziela, 27 maja 2018.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Krychowiak bez rytmu meczowego

Piłka nożna. Krychowiak bez rytmu meczowego

Piłka nożna. Krychowiak bez rytmu meczowego
Data publikacji: 2016-09-03 15:50
Wywietleń: 201 152491

Wychowanek Orła Mrzeżyno, a następnie przez krótki okres gimnazjum gracz szczecińskiej Stali, Grzegorz Krychowiak przyznał, że w związku z rolą rezerwowego w Paris Saint Germain brakuje mu przed eliminacyjnym, niedzielnym meczem z Kazachstanem w Astanie rytmu meczowego.

Piłkarz uważa, że wraz z kolegami z zespołu nie będzie miał problemów z motywacją po około dwóch miesiącach od mistrzostw Europy we Francji.

- Wręcz przeciwnie. Od Euro minęło sporo czasu i ten turniej to już historia. W eliminacjach mistrzostw świata mamy wymagających rywali. Chcemy dalej osiągać dobre wyniki i zagrać na mundialu w Rosji – powiedział Krychowiak.

Reprezentacja Polski rozpoczyna eliminacje mając najwyższą pozycję w rankingu FIFA w grupie E. Oprócz Kazachstanu rywalami biało-czerwonych będą drużyny Danii, Rumunii, Armenii i Czarnogóry.

- Nie czuję, że jesteśmy faworytem w tym zestawieniu. Grupa jest trudna, przeciwnicy wymagający. Bezpośrednio awansuje tylko jeden zespół, więc czekają nas niełatwe eliminacje. Nie wiem, czy będą one trudniejsze, niż do Euro 2016. Każdy mecz trzeba będzie wybiegać. Najważniejsze jednak, że nasza drużyna idzie w odpowiednim kierunku i się rozwija – ocenił.

Latem 26-letni pomocnik przeniósł się z Sevillii do PSG. Póki co w pierwszym spotkaniu ligowym nie znalazł się w kadrze meczowej, a w dwóch ostatnich kolejkach francuskiej ekstraklasy pełnił rolę rezerwowego.

- Rozmawiałem o tym z trenerem Unaiem Emerym, który wytłumaczył mi, jak wygląda moja sytuacja. Rozumiem, że przychodząc do nowego klubu muszę być cierpliwy. Ciężko pracuję i czekam na swoją szansę. Nie denerwuję się tą sytuacją, ale za każdym razem, kiedy nie ma mnie w składzie, pojawia się złość. To normalne – zaznaczył.

Krychowiak nie znalazł się także w kadrze na pierwszy mecz w sezonie o Superpuchar z Olympique Lyon (4:1). Ma za sobą debiut jedynie w lipcowym sprawdzianie z Leicester City (4:0).

- Liczyłem się z tym, że po transferze może zdarzyć się sytuacja, że będę musiał zaczekać na swoją szansę. Wiem, że konkurencja jest bardzo duża, ale moim celem jest gra w każdym meczu. Szanuję decyzję szkoleniowca i walczę o pierwszy skład. Trener nie określił, ile potrwa taka sytuacja. Muszę skupić się na treningach. Brakuje mi rytmu meczowego, bo od dłuższego czasu tylko trenuję. Myślę jednak, że jestem gotowy do gry – przyznał urodzony w Gryficach piłkarz.

W przerwie letniej wielu reprezentantów zmieniło kluby. To efekt dobrego występu biało-czerwonych na Euro 2016, w którym odpadli w ćwierćfinale z Portugalią po rzutach karnych.

Reklama po turnieju we Francji poszła w świat. Jeżeli jednak dany klub chce kupić zawodnika, to obserwuje go od kilku miesięcy. Mecze na Euro mogły mieć tylko pozytywny wpływ na ostateczną decyzję. Jeżeli inwestuje się duże pieniądze w zawodnika, to prześwietla się go wcześniej. Nie tylko aspekty sportowe o tym decydują. Trzeba jednak przyznać, że jest moda na naszych piłkarzy. Kluby z Europy nie boją się płacić za nas dużych pieniędzy. Dzięki temu nasza piłka się umocni – podkreślił Krychowiak.

Wydaje się, że po transferach reprezentantów Polski do silnych klubów, zyska na tym także drużyna narodowa.

- Na pewno będzie to miało wpływ na reprezentację, ale z konkretami poczekajmy do rozegrania kilku meczów. Po transferze jestem pewny siebie, bo wierzę w swoje umiejętności. Wiem, co mogę dać zespołowi. Przejście do lepszego klubu sprawia, że spadnie na mnie jeszcze większa odpowiedzialność – uważa Krychowiak.

Mecz w Astanie odbędzie się w niedzielę o godzinie 18 czasu polskiego.

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
14
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Różne odcienie filharmonii
Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”