sobota, 23 czerwca 2018.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Krajowa czołówka, międzynarodowa obsada

Piłka nożna. Krajowa czołówka, międzynarodowa obsada

Piłka nożna. Krajowa czołówka, międzynarodowa obsada
Data publikacji: 2017-06-16 08:16
Ostatnia aktualizacja: 2017-06-16 08:18
Wywietleń: 641 269163

Od piątku rusza kolejna - dziesiąta już - edycja piłkarskiego turnieju 14-latków Szczecin Cup. Na boiskach przyległych do stadionu Pogoni przy ul. Karłowicza zagrają najlepsze polskie drużyny na czele z: Legią Warszawa, Jagiellonią Białystok czy Lechem Poznań. Patronat nad imprezą objął Kurier Szczeciński. 

Nie zabraknie również znanych i markowych zagranicznych zespołów: FC Koeln, Hansy Rostock, czy Karpat Lwów. Od lat turniej zyskuje na randze, w poprzednim roku triumfowała Pogoń, która w finale po dogrywce pokonała Legię.

We wcześniejszych latach występowali w tym turnieju późniejsi ligowcy: Dawid Kort, Robert Obst, Krystian Peda, czy Sebastian Kowalczyk, a także późniejsi medaliści mistrzostw Polski juniorów, reprezentanci Polski juniorów: Paweł Marczuk, Rafał Maćkowski, Damian Pawłowski, Paweł Jachno, czy Marcel Wędrychowski.

- Z każdym rokiem turniej jest coraz bardziej prestiżowy - powiedział Piotr Łęczyński, trener juniorów młodszych Pogoni Szczecin i jeden z głównych organizatorów imprezy. - Jest to najmocniej obsadzona edycja. Bycie organizatorem takiego wydarzenia to spore wyróżnienie.

W turnieju wezmą udział kluby zrzeszone w nieformalnej grupie Big Six: Pogoń Szczecin, Legia Warszawa, Lech Poznań, Jagiellonia Białystok, Zagłębie Lubin i Lechia Gdańsk, mające status najlepszych akademii w Polsce. Ponadto zaproszenia otrzymały dwa inne prężnie funkcjonujące kluby: Arka Gdynia i Wisła Kraków. Nie zabraknie żadnej liczącej się Akademii w kraju.

Obecnie w Polsce nie ma turnieju dla tej grupy wiekowej z mocniejszą obsadą. W tym roku mocno zagrożona jest kolejna edycja turnieju Nike Cup, we wcześniejszych latach nieoficjalnych mistrzostw Polski w tej kategorii wiekowej. Wobec zaistniałej sytuacji, szczeciński turnieju urasta do miana najbardziej prestiżowej imprezy piłkarskiej w kraju 14-latków.

- Chcemy mierzyć się z najlepszymi - przyznał trener drużyny Patryk Dąbrowski. - Zabraknie w tym roku Nike Cup, więc te zawody to dla nas wisienka na torcie tego sezonu. Fajnie, że na miejscu będziemy mogli zagrać ciekawe mecze na wysokim poziomie.

W przeszłości na szczecińskim turnieju obecni byli trenerzy kadr narodowych, a także liczni skauci. Jesienią powołana zostanie reprezentacja Polski w tej kategorii wiekowej. Szczeciński turniej jest pierwsza poważną imprezą, na której można się zaprezentować i wpaść w oko trenerom kadry narodowej. To powinna być dodatkowa motywacja dla młodych piłkarzy.

Turniej rozgrywany będzie od piątku do niedzieli na boiskach przy ul. Karłowicza. Mecze każdego dnia rozpoczynają się od godziny 10. W piątek zaplanowano gry grupowe, w niedziele odbędą się mecze finałowe.

12 zespołów podzielono na trzy czterozespołowe grupy. Pogoń znalazła się w mocnej, międzynarodowej grupie grupie z Jagiellonią, Karpatami Lwów i FC Koeln. i(par)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy