Piłka nożna. Kotwica z patentem

Data publikacji: 21 września 2023 r. 14:36
Ostatnia aktualizacja: 21 września 2023 r. 14:59
Natanael Brewczyński/Skra Częstochowa

W zaległym meczu 8. kolejki piłkarskiej II ligi Kotwica Kołobrzeg zmierzyła się na wyjeździe z liderem, czyli Zagłębiem II Lubin i po dramatycznym meczu i zwycięskiej bramce z rzutu wolnego w 94. minucie wygrała 3:2. Podopieczni trenera Macieja Bartoszka mają patent na lubinian, bo w wakacje w Pucharze Polski wygrali z nimi na własnym stadionie 2:1, a wiosną w lidze także triumfowali w Lubinie.

Przypomnijmy, że Zagłębie II Lubin uległo Kotwicy Kołobrzeg 2:3 (1:2); 1:0 Marek Mróz (15), 1:1 Olaf Nowak (21), 1:2 Aron Stasiak (23), 2:2 Szymon Karasiński (67), 2:3 Michał Cywiński (90+4), a nasz zespół wystąpił w składzie: Krystian Michalski - Łukasz Kosakiewicz, Piotr Witasik, Jakub Rzeźniczak, Cezary Polak - Tomasz Kaczmarek (76 Patryk Pytlewski), Kamil Kort, Josip Šoljić (71 Michał Cywiński), Aron Stasiak (67 Jonathan Júnior), Olaf Nowak (71 Michał Kozajda) - Filip Kozłowski (46 Filipe Oliveira). Gospodarze kończyli mecz w dziesiątkę po czerwonej kartce Kamila Sochanie (92. minuta, za drugą żółtą).

W sobotę o godz. 16 Kotwica (7. miejsce, 14 pkt.) ponownie zagra na wyjeździe mierząc się w Siedlcach z miejscową Pogonią (9. lokata, 13 pkt.). (mij)