Piłka nożna. Kotwica wygrywa derby i goni lidera

Data publikacji: 24 października 2021 r. 00:01
Ostatnia aktualizacja: 24 października 2021 r. 00:05
Kotwica pokonała w derbach Bałtyk. Fot. Kotwica

W piłkarskiej III lidze wiceliderująca Kotwica Kołobrzeg w zachodniopomorskich derbach wysoko wygrała na wyjeździe z Bałtykiem Koszalin i zbliżyła się do liderującej Olimpii Grudziądz, która zremisowała z Polonią Środa Wielkopolska. Derbowy mecz, pierwotnie zaplanowany na godz. 12, rozpoczął się z 30-minutowym opóźnieniem z powodu złego stanu boiska. Pogromu doznali spadkowicz z II ligi Błękitni Stargard i rezerwy ekstraklasowej Pogoni Szczecin.

BAŁTYK Koszalin - KOTWICA Kołobrzeg 1:4 (0:1); 0:1 Dominik Chromiński (24), 0:2 Grzegorz Goncerz (57), 0:3 Grzegorz Goncerz (80), 0:4 Jakub Szarpak (85), 1:4 Sebastian Ginter (89).

W pierwszej połowie po dośrodkowaniu Jakuba Szarpaka najwyżej do głowy wyskoczył Damian Kostkowski, ale piłka po jego uderzeniu trafiła w poprzeczkę. Czujność zachował Dominik Chromiński, który odnalazł się w polu karnym i z bliska trafił do siatki Bałtyku. Strzelona bramka spowodowała, że zawodnicy Dietmara Brehmera przejęli inicjatywę i kreowali kolejne ataki. Mecz rozstrzygnął się po przerwie, po dwóch golach Grzegorza Goncerza.

ZAWISZA Bydgoszcz - ŚWIT Skolwin 1:1 (1:0); 1:0 Kamil Żylski (14), 1:1 Patryk Bil (75).

Mecz miał się odbyć w Szczecinie, lecz z uwagi na czwartkowe spotkanie Świtu w Pucharze Polski z Legią Warszawa i renowację z tej okazji murawy boiska na Skolwinie, przeniesiono pojedynek do Bydgoszczy, który odbył się w świetle jupiterów i z udziałem ponad tysiąca miejscowych kibiców.

Gospodarze szybko objęli prowadzenie, a później zaatakowali szczecinianie. Sytuacji sam na sam z bramkarzem nie wykorzystali Szymon Kapelusz i Paweł Krawiec, a po przerwie strzał tego pierwszego z linii bramkowej wybił jeden z bydgoszczan. Wyrównanie padło dopiero na kwadrans przed końcem po rzucie rożnym i strzale z bliska stopera Patryka Bila.

ELANA Toruń - POGOŃ II Szczecin 5:0 (2:0); 1:0 Michał Szczyrba (15), 2:0 Kamil Włodyka (28), 3:0 Esteban Muñoz (54), 4:0 Kamil Włodyka (70), 5:0 Paweł Karbowiński (74).

UNIA Janikowo - BŁĘKITNI Stargard 6:1 (2:0); 1:0 Gracjan Goździk (20), 2:0 Maciej Mysiak (42), 2:1 Maciej Liśkiewicz (55), 3:1 Przemysław Kędziora (71), 4:1 Przemysław Kędziora (77 karny), 5:1 Damian Zagórski (82), 6:1 Maciej Liśkiewicz (90).

KLUCZEVIA Stargard - BAŁTYK Gdynia 2:1 (0:1); 0:1 Michał Marczak (12), 0:2 Oktawian Skrzecz (53), 1:2 Michał Magnuski (70 karny). ©℗