Czwartek, 04 lipca 2024 r.

Piłka nożna. Kotwica przegrała na pożegnanie...

Data publikacji: 25 maja 2024 r. 23:54
Ostatnia aktualizacja: 25 maja 2024 r. 23:54

Podopieczni trenera Ryszarda Tarasiewicza awans do piłkarskiej I ligi zapewnili sobie już tydzień temu, ale w ostatniej kolejce przegrali ze zdegradowaną już Sandecją, która dzięki temu opuściła ostatnie miejsce w tabeli, a kołobrzeżanie zakończyli II-ligowy sezon na pozycji wicelidera, gdyż na finiszu wyprzedziła ich Pogoń Siedlce.

II liga piłkarska: SANDECJA Nowy Sącz - KOTWICA Kołobrzeg 3:1 (1:0); 1:0 Igor Maślanka (40), 1:1 Jonathan Júnior (62), 2:1 Jakub Wilczyński (78), Rafał Wolsztyński (90+5).

KOTWICA: Marek Kozioł - Łukasz Kosakiewicz, Michał Kozajda, Piotr Witasik, Maciej Dampc (46 Tomasz Wełna), Tafara Madembo (46 Cezary Polak) - Marcel Bykowski (87 Patryk Pytlewski), Zvonimir Petrović (67 Filipe Oliveira), Kamil Kort (75 Filip Kozłowski), Olaf Nowak - Jonathan Júnior

Żółte kartki: Dawid Szufryn, Piotr Kowalik, Tomasz Kołbon - Dampc, Petrović, Polak.

Kołobrzeżanie rozpoczęli spotkanie chyba nieco zdekoncentrowani już wcześniej wywalczonym awansem i pierwsza połowa była dość wyrównana, a pod jej koniec w 40. minucie gola zdobył  Maślanka. W 62. minucie Júnior wyrównał i zanosiło się, że faworyt co najmniej zremisuje, ale Sandecja odzyskała prowadzenie po strzale Wilczyńskiego w 78. minucie, a w ostatniej minucie doliczonego czasu rezultat podwyższył Wolsztyński.

Pogoń Siedlce wygrała swoje ostatnie spotkanie i zapewniła sobie awans do I ligi z pozycji lidera, a Kotwica z dwoma punktami mniej kończy rozgrywki na II miejscu. (mij)