Piłka nożna. Kotwica na piątkę

Data publikacji: 05 sierpnia 2023 r. 14:16
Ostatnia aktualizacja: 05 sierpnia 2023 r. 16:16
Radość kołobrzeżan (w białych koszulkach) po golu Tafary Madembo. Fot. WP Pilot

Kołobrzeżanie pewnie wygrali mecz we Wronkach z rezerwami ekstraklasowego Lecha rozstrzygając spotkanie praktycznie już po czterech minutach. O wysokiej wygranej zadecydowało większe doświadczenie kończącej mecz w dziesiątkę Kotwicy (średnia wieku 28 lat) z młodzieżą rywali, gdzie średni wiek wyjściowej jedenastki wynosił 20 lat, choć zawyżał go 36-letni Szymon Pawłowski, dobrze znany z ekstraklasowych stadionów. Po przerwie wiek gospodarzy podwyższył m.in. były gracz piratów, 32-letnie Bruno Żołądź.

II liga piłkarska: LECH II Poznań - KOTWICA Kołobrzeg 1:5 (1:4); 0:1 Sebastian Murawski (2), 0:2 Tafara Madembo (4), 0:3 Filip Kozłowski (29), 1:3 Szymon Pawłowski (41), 1:4 Filip Kozłowski (45+2), 1:5 Olaf Nowak (83).

KOTWICA: Oskar Pogorzelec - Łukasz Kosakiewicz (65 Michał Kozajda), Jakub Rzeźniczak (32 Piotr Witasik), Sebastian Murawski, Cezary Polak - Tomasz Kaczmarek, Michał Cywiński (65 Kamil Kort), Jakub Żubrowski, Filipe Oliveira, Tafara Madembo (46 Patryk Pytlewski) - Filip Kozłowski (77 Olaf Nowak)

Czerwona kartka: Patryk Pytlewski (85. za drugą żółtą). Żółte kartki: Oliveira, Madembo, Żubrowski, Pytlewski (2), Kaczmarek.

Kołobrzescy piraci ostro zaatakowali i pierwszą akcję przeprowadzili już w 1. minucie, lecz skończyło się tylko rzutem rożnym, ale po krótko rozegranym kornerze i centrze Kosakiewicza, Murawski posłał piłkę do siatki. W 4. minucie Madembo otrzymał świetne podanie, ograł wybiegającego 16-letniego golkipera Mateusza Pruchniewskiego i z ostrego kąta strzelił celnie do pustej bramki. W 22. minucie Oliveira strzelił nad poprzeczką, a minutę później składną akcję Lecha II strzałem tuż nad bramką zakończył Aleksander Nadolski. W 25. minucie strzał Kaczmarka został obroniony, ale cztery minuty później Kozłowski strzelił z kilkunastu metrów w tzw. krótki róg podwyższając rezultat. Po pół godzinie gry przy pewnym wyniku trener Maciej Bartoszek zdjął z boiska doświadczonego stopera Rzeżniczaka z powodu drobnego urazu. W 41. minucie w zamieszaniu podbramkowym Pawłowski strzałem z 5 metrów strzelił honorową bramkę. Dwie minuty później po kontrze uderzenie Kaczmarka obronił bramkarz. W doliczonym czasie po akcji Madembo i centrze Kosakiewicza (chwilę wcześniej po ostrym faulu Pawłowskiego musiał na chwilę opuścić boisko), Kozłowski strzałem z pierwszej piłki ustalił wynik półmetka.

Po zmianie stron w 53. minucie po pięknej akcji Kaczmarek nie doszedł do podania Żubrowskiego. Później na portalu WP Pilot, który transmituje wszystkie mecze II ligi, oglądaliśmy minimalnie niecelne strzały Tomasza Cywki i Nadolskiego. W 70. minucie po ładnej akcji Korta jego strzał został zablokowany. W 83. minucie Nowak odebrał piłkę Bartoszowi Tomaszewskiemu i celnym strzałem ustalił końcowy rezultat. Dwie minuty później po faulu rezerwowy Pytlewski otrzymał drugą żółtą kartkę (dziesięć minut wcześniej został upomniany za przeszkadzanie przy wznowieniu gry) i Kotwica musiała kończyć spotkanie w dziesiątkę. Po chwili Kaczmarek był faulowany w polu karnym, ale arbiter zarządził rzut wolny zza linii szesnastki, a poszkodowany strzelił tuż nad poprzeczką. W doliczonym czasie bardzo aktywny w sobotę Kaczmarek strzelił z bliska z ostrego kąta tuż obok słupka, a zawody zakończył minimalnie niecelny strzał Pawłowskiego. Spotkanie zakończyło się zasłużonym wysokim zwycięstwem gości z Kołobrzegu, którzy częściej strzelali, ale też więcej... faulowali.

* * *

21-letni bramkarz Bartosz Neugebauer, który w rundzie wiosennej był wypożyczony z Górnika Zabrze do Kotwicy i wystąpił w trzech spotkaniach II ligi, został zgłoszony do rozgrywek III ligi w barwach Górnika II Zabrze.

20-letni pomocnik Adrian Bielka, który w rundzie wiosennej poprzedniego sezonu II ligi wystąpił w 7 spotkaniach w barwach Kotwicy, został zgłoszony do rozgrywek III ligi przez Avię Świdnik.