sobota, 23 czerwca 2018.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Kort z nowym kontraktem

Piłka nożna. Kort z nowym kontraktem

Piłka nożna. Kort z nowym kontraktem
Data publikacji: 2017-08-16 16:26
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-16 18:15
Wywietleń: 1512 288530

22-letni pomocnik Dawid Kort podpisał nowy kontrakt z Pogonią Szczecin. Umowa wiąże zawodnika ze szczecińskim klubem do 2021 roku.

Pomocnik jest wychowankiem klubu i szczecinianinem. Przeszedł przez wszystkie szczeble piłkarskiego rozwoju. W ekstraklasie zadebiutował ponad 4 lata temu – 2 czerwca 2013 roku wystąpił w Szczecinie w spotkaniu z Polonią. Do tej pory rozegrał w najwyższej klasie rozgrywkowej 44 spotkania i zdobył 8 goli. Ma również na koncie 4 występy i 2 bramki w Pucharze Polski.

W latach 2014-2015 występował na wypożyczeniu we Flocie Świnoujście oraz w Bytovii Bytów, które grały na zapleczu ekstraklasy. W tym drugim zespole był czołowym asystentem ligi. W jednej rundzie miał na koncie aż 10 asyst.

W granatowo-bordowych barwach pomocnik wywalczył brązowy medal mistrzostw Polski juniorów w 2012 roku. To był jednocześnie pechowy turniej dla naszego wychowanka, bowiem doznał dość poważnej kontuzji. Dwa lata później Kort ponownie został brązowym medalistą mistrzostw Polski juniorów, będą już absolutnie jednym z liderów i jednym z najlepszych piłkarzy w drużynie Macieja Mateńki.

- Jeśli wypełnię ten kontrakt, to będę w Pogoni 20 lat – powiedział Dawid Kort. - Cieszę się, że władze klubu zaufały mi. Ja ze swojej strony chcę odpowiadać za grę drużyny, stać się jej ważnym elementem. Bardzo cieszę się, że Pogoń wyszła z inicjatywą nowej umowy.

- Dawid jest naszym wychowankiem i jego potencjał jest nam doskonale znany – powiedział dyrektor sportowy Maciej Stolarczyk. - Wiemy, że chce w coraz większym stopniu odpowiadać za grę drużyny. Nie mamy wątpliwości, że stać go na to. Dawid solidnie zapracował na nowy kontrakt, cierpliwie czekał na swoją szansę. Liczymy na to, że będzie to wiodący piłkarz naszego zespołu.(par)

Fot. R. Pakieser

Komentarze

Do kasjera
Jeżeli to prawda to bardzo małe pieniądze . Nawet w polskiej lidze. Dla porównania . Działacz SLD , Dariusz Wieczorek , dostawał lub jeszcze dostaje 23 tysiące złotych miesięcznie ze szczecińskiej ENEI za konsultacje czyli za nic. Kort coś potrafi , a Wieczorek ...
2017-08-16 17:59:18
kasjer
380 tys. zo podpisanie umowy i 45 tys. miesięcznie plus premie. Niźle
2017-08-16 17:38:13
Dobra wiadomość
Bardzo dobra decyzja władz Pogoni. Dawid Kort ma znakomite ostatnie podanie asystujące i strzela gole. Ale nawet najlepsze podania nie pomogą , jeżeli nie ma skutecznych napastników. Czas na dalsze dobre decyzje szefów Pogoni.
2017-08-16 16:51:26
okiem kibica
Płakać czy śmiać się słuchając dyrekcji.Czy Oni w ogóle się słyszą i widzą co piszą-? Mam poważne wątpliwości,bo ich dotychczasowe postępowanie względem Korta i kilku innych młodych zawodników było dokładnie odwrotne od tego co dzisiaj głoszą.Schizofrenia paranoidalna-? Chłopak nie mógł liczyć na grę bo jeden trener z drugim z uporem maniaka ciągle powtarzali,że chłopak nie pasuje im do koncepcji,że musi się ogrywać w rezerwach itd itd-Kort zaczął w końcu grać pod naporem prasy i kibiców,domagających się od trenera i Stolarczyka wystawiania do składu i umożliwienia gry.Gdyby nie ten nacisk chłopak do dzisiaj by grzał ławę i cały czas byśmy słyszeli stare wyświechtane i oklepane wypowiedzi o tym że nie pasuje im do koncepcji.Dzisiaj jak widać już im pasuje.
2017-08-16 16:50:55

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy