sobota, 23 czerwca 2018.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Korona chce przełożyć mecz z Pogonią

Piłka nożna. Korona chce przełożyć mecz z Pogonią

Piłka nożna. Korona chce przełożyć mecz z Pogonią
Data publikacji: 2015-07-28 08:16
Wywietleń: 178 5854

Władze występującej w piłkarskiej ekstraklasie Korony Kielce chcą przełożyć zaplanowane na sobotę 29 sierpnia spotkanie z Pogonią Szczecin. Powodem jest wyznaczony na ten sam dzień towarzyski mecz piłkarzy ręcznych Vive z Paris Saint Germain w Krakowie.

- Chcemy zrobić tak, żeby kibice nie musieli stawać przed wyborem - mecz Vive, czy Korony – powiedział rzecznik prasowy kieleckiego klubu piłkarskiego Paweł Jańczyk.

W grę wchodzi np. przesunięcie terminu z soboty na piątek lub niedzielę. 29 sierpnia o godz. 15.15 szczypiorniści Vive zmierzą się pod Wawelem z naszpikowanym gwiazdami Paris Saint Germain. Z kolei niecałe trzy godziny później w meczu siódmej kolejki rywalizację ligową z Pogonią rozpocznie Korona.

- Próbujemy, choć wiemy, że nie jest to łatwy temat. Mamy świadomość, że takie rzeczy powinniśmy zgłaszać znacznie wcześniej, nawet z półrocznym wyprzedzeniem; nie mieliśmy wtedy wiedzy jednak o planowanej imprezie w Krakowie z udziałem Vive. – wyjaśnił Jańczyk.

Specjalista ds. komunikacji Ekstraklasy SA Waldemar Gojtowski powiedział:

- Sprawa jest nam znana i z pewnością, jeśli na to pozwolą takie okoliczności jak terminy innych meczów plus zgoda nadawcy, to będziemy chcieli podejść do tej sprawy tak, by kibicom umożliwić udział w dwóch wydarzeniach.

Dodał, że ma świadomość, że w Kielcach jest wielu fanów, którzy chodzą na imprezy zarówno piłki ręcznej jak i nożnej. Przyznał też, że kiedy terminarz jest ustalony, łącznie z konkretnymi godzinami w porozumieniu z nadawcą (a tak jest w tym przypadku), nie jest łatwo wyjąć jakiś element z tej układanki i przełożyć go na inny dzień.

- Szczególnie kiedy polskie kluby grają w europejskich pucharach – to są pewne ograniczenia terminowe. – podkreślił.

Po dwóch kolejkach ekstraklasy Korona jest wiceliderem tabeli z kompletem punktów. Pierwsze miejsce, z uwagi na korzystniejszy stosunek bramkowy zajmuje Legia Warszawa. Pogoń Szczecin z którą kielczanie zmierzą się w siódmej kolejce jest trzecia.

Vive Tauron Kielce w sierpniu rozpocznie przygotowania do nowego sezonu w ekstraklasie piłkarzy ręcznych oraz Lidze Mistrzów. Jednym z kluczowych sprawdzianów ma być zaplanowany na 29 sierpnia mecz z Paris Saint Germain w Krakowie, na który wybiera się spora grupa kibiców ze Świętokrzyskiego. Dotychczas sprzedano prawie pięć tysięcy biletów. (pap)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy