środa, 18 lipca 2018.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Konferencja trenerów

Piłka nożna. Konferencja trenerów

Piłka nożna. Konferencja trenerów
Data publikacji: 2017-01-11 13:46
Ostatnia aktualizacja: 2017-01-11 13:46
Wywietleń: 309 199453

W Płotach odbył się kongres nauczycieli wychowania fizycznego oraz trenerek i trenerów piłki nożnej. Szkolenie odbyło się dzięki współpracy Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej oraz Wydziału Kultury Fizycznej i Promocji Zdrowia US. W konferencji wzięli udział między innymi szkoleniowcy z Anglii i Niemiec, wykładowcy z Uniwersytetu Szczecińskiego oraz trener Marcin Dorna, szkoleniowiec reprezentacji Polski U 21.

Pierwsza część szkolenia skierowana była do nauczycieli wychowania fizycznego oraz pedagogów pracujących z dziećmi na poziomie klas 1-3. Prelegentami byli pracownicy naukowi Uniwersytetu Szczecińskiego, a wśród nich trener reprezentacji Polski Kobiet Miłosz Stępiński, który w oparciu o publikacje wydane przez PZPN zaprezentował innowacyjne formy prowadzenia zajęć z wychowania fizycznego w szkołach podstawowych ukierunkowanych na nauczanie i doskonalenie wybranych elementów piłki nożnej.
Druga część szkolenia skierowana była do szkoleniowców i poświęcona treningowi piłkarskiemu oraz organizacji szkolenia.

Trener koordynator ZZPN Marek Safanów przedstawił wstępną propozycję reorganizacji rozgrywek dzieci i młodzieży ZZPN.

- Proponowane zmiany w systemie rozgrywek powinny wpłynąć na poprawę szkolenia dzieci i młodzieży – zapewniał Safanów.

Kolejnym z wykładowców był Marcin Dorna, trener reprezentacji Polski U 21, która latem uczestniczyć będzie w mistrzostwach Europy, które odbędą się w Polsce. Dorna jako główny autor publikacji PZPN „Narodowy Model Gry” przybliżył jej założenia. W części praktycznej zademonstrował wybrane środki treningowe, które przy właściwej pracy szkoleniowej mają zasadniczy wpływ na właściwy rozwój zawodników.

Trening zademonstrowany przez trenera Dornę spotkał się gromkim aplauzem zgromadzonej publiczności. W zajęciach uczestniczyli zawodnicy Football Academy Szczecin. Asystentem Dorny był Sławomir Kłos, trener FA oraz reprezentacji ZZPN.

W konferencji wystąpili zagraniczni goście.

- W Płotach mieliśmy przyjemność gościć przedstawicieli firmy Bac2Action oraz koordynatora ośrodka treningowego w Bristolu akademii Swansea City. Trenerzy z Wielkiej Brytanii na co dzień współpracujący z piłkarzami Premier przygotowali wystąpienie podzielone na część teoretyczną i praktyczną. Między innymi omówili proces kształtowania nowoczesnego piłkarza. Konferencję zakończył przedstawiciel Niemieckiej Federacji Piłkarskiej, który gościł w Płotach dzięki porozumieniu podpisanemu przez zarząd Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej z niemiecką federacją – dodał Safanów. (par)

Fot. Dariusz Jachno

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
21
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy