Piłka nożna. Kolejne zwycięstwo żeńskiej Pogoni

Data publikacji: 15 kwietnia 2023 r. 17:40
Ostatnia aktualizacja: 15 kwietnia 2023 r. 19:40
Szczecinianki odniosły kolejne wiosenne zwycięstwo. Fot. Ryszard PAKIESER

Zasłużoną wygraną odniosły piłkarki Pogoni, które udanie zrewanżowały się gdańszczankom za jesienną porażkę 2:3.

Orlen Ekstraliga piłkarek nożnych: POGOŃ Szczecin - AP ORLEN Gdańsk 3:0 (2:0); 1:0 Natalia Oleszkiewicz (3), 2:0 Karolina Łaniewska (23), 3:0 Klaudia Dymińska (48 samobójcza).

POGOŃ: Radkiewicz - Shahbazyan, Dyguś, Brzozowska (85 Michalczyk), Szymaszek - Brodzik (70 Szcześniak), Łaniewska (85 Bielecka), Ratajczyk, Zdunek (81 Radochońska), Giętkowska (70 Kuśmierczyk) - Oleszkiewicz

Już w 3. minucie Roksana Ratajczyk wrzuciła piłkę na głowę Natalii Oleszkiewicz, a ta przelobowała golkiperkę z Gdańska. W 11. minucie Oleszkiewicz powinna zdobyć drugą bramkę, ale w polu karnym nieczysto trafiła w piłkę po zagraniu Weroniki Szymaszek. Gospodynie cały czas atakowały, a z dystansu uderzała Martyna Brodzik. W 23. minucie wynik podwyższyła Karolina Łaniewska, która uderzeniem z bliska nie dała szans Marcie Michlewicz, a całą akcję zapoczątkowała Emilia Zdunek.

Tuż po przerwie szczecinianki podwyższyły prowadzenie, a gola samobójczego po rzucie rożnym strzeliła Klaudia Dymińska, która trąciła piłkę głową na tzw. krótkim słupku i niefortunnie skierowała ją do własnej bramki. W 81. minucie na boisku po ciężkiej kontuzji i wielomiesięcznej przerwie pojawiła się Zuzanna Radochońska. Pogoń do końca kontrolowała przebieg spotkania i po końcowym gwizdku szczecinianki cieszyły się z kolejnego zwycięstwa. ©℗ (PR)