Piłka nożna. Kobieca Pogoń wygrała w sparingu [GALERIA]

Data publikacji: 16 lipca 2022 r. 19:21
Ostatnia aktualizacja: 16 lipca 2022 r. 21:56
Piłka nożna. Kobieca Pogoń wygrała w sparingu
Na Kresowej nie brakowało goli i podbramkowych sytuacji. Fot. Ryszard PAKIESER

W spotkaniu towarzyskim na boisku przy ul. Kresowej piłkarki nożne Pogoni choć źle rozpoczęły mecz, ostatecznie pokonały Sportis KKP Bydgoszcz.

POGOŃ Szczecin - Sportis KKP Bydgoszcz 3:2 (1:2); 0:1 Wyrwas, 0:2 Witczak, 1:2 Zdunek, 2:2 Szymaszek, 3:2 zawodniczka testowana Nikola Dębińska.

Mecz dobrze rozpoczął się dla piłkarek z Bydgoszczy, które w krótkim czasie objęły dwubramkowe prowadzenie. Najpierw nieporozumienie między Julią Brzozowską i Natalią Radkiewicz wykorzystała Kinga Wyrwa, lobując bramkarkę Pogoni, a chwilę później Patrycja Michalczyk, jako ostatnia obrończyni, straciła piłkę na własnej połowie i sytuacje sam na sam wykorzystała Aleksandra Witczak, była zawodniczka Olimpii. Przed przerwą bramkę kontaktową zdobyła Emilia Zdunek (ostatnio występująca w GKS-ie Katowice, a wcześniej m.in. w Pogoni Women Szczecin i Sevilli FC) po asyście Alicji Dyguś (także pozyskanej z GKS-u Katowice), zaś po przerwie stan meczu strzałem głową wyrównała Weronika Szymaszek, a kolejną asystą popisała się Dyguś, która była najlepszą zawodniczką na boisku. Zwycięską bramkę dla Pogoni strzeliła zawodniczka testowana Nikola Dębińska, która najpierw wywalczyła rzut karny, a później pewnie wykorzystała jedenastkę. ©℗ (PR)