Piłka nożna. Kobieca Pogoń wygrała w Bydgoszczy

Data publikacji: 23 kwietnia 2023 r. 15:27
Ostatnia aktualizacja: 23 kwietnia 2023 r. 15:36
Szczecinianki w Bydgoszczy wygrały kolejny wiosenny mecz. Fot. Pogoń Szczecin SA

Dla uczczenia 75. urodzin klubu piłkarki Pogoni wygrały mecz nad Brdą w identycznym stosunku, co ich koledzy dzień wcześniej na Twardowskiego.

Orlem Ekstraliga piłkarek nożnych: SPORTIS KKP Bydgoszcz – POGOŃ Szczecin 2:4 (0:1); 0:1 Patrycja Michalczyk (10), 1:1 Paulina Oleksiak (51), 1:2 Roksana Ratajczyk (54), 1:3 Karolina Łaniewska (57), 1:4 Natalia Oleszkiewicz (85), 2:4 Agnieszka Glinka (87).

POGOŃ: Natalia Radkiewicz – Anaida Shahbazyan, Alicja Dyguś, Patrycja Michalczyk, Weronika Szymaszek – Martyna Brodzik (80 Zuzanna Rybińska), Karolina Łaniewska, Roksana Ratajczyk, Emilia Zdunek (82 Wiktoria Bielecka), Zuzanna Radochońska (57 Aleksandra Kuśmierczyk) – Natalia Oleszkiewicz

Trener szczecinianek Robert Dymkowski sprawił niespodziankę i w pierwszej jedenastce znalazła się Zuzanna Radochońska, która niedawno wróciła do gry po ciężkiej kontuzji i dwukrotnie dała świetną zmianę w spotkaniach z AP Orlenem oraz Górnikiem. Już w 10. minucie Weronika Szymaszek została sfaulowana w polu karnym i sędzina podyktowała jedenastkę, a rzut karny pewnie wykorzystała Patrycja Michalczyk. W kolejnych minutach nie zarysowała się przewaga żadnej z drużyn. Kolejną świetną okazję miała Pogoń, gdy w 32. minucie Emilia Zdunek świetnie uderzyła z dystansu, lecz Kinga Rabinek sparowała futbolówkę na rzut rożny.

Druga połowa zdecydowanie lepiej zaczęła się dla gospodyń. Paulina Oleksiak posłała piłkę do siatki bezpośrednio z rzutu rożnego i od 51. minuty mieliśmy remis, lecz po chwili ponownie prowadziła Pogoń. Bramkę po strzale głową zdobyła Roksana Ratajczyk. W 57. minucie Karolina Łaniewska świetnie odnalazła się w polu karnym i celnym strzałem pokonała bramkarkę Sportisu zdobywając trzeciego gola w trzecim meczu z rzędu. Czwartego gola dla Pogoni zobaczyliśmy w 85. minucie, gdy Natalia Oleszkiewicz wykorzystała niefrasobliwość obrony zespołu z Bydgoszczy. Po dwóch minutach drugiego gola dla Sportisu i ostatniego w tym spotkaniu zdobyła Agnieszka Glinka. (mij)