Piłka nożna. Kobieca Pogoń wygrała i została liderem [GALERIA]

Data publikacji: 20 października 2023 r. 20:14
Ostatnia aktualizacja: 21 października 2023 r. 23:09
Piłka nożna. Kobieca Pogoń wygrała i została liderem

W zaległym meczu 4. kolejki piłkarki Pogoni na swym boisku po zaciętym boju wygrały z dotychczasowym liderem GKS-em Katowice i po 8 kolejkach prowadzą w tabeli, gdyż zastąpiły w fotelu przodownika piątkowego rywala z Górnego Śląska.

Orlen Ekstraliga piłkarek nożnych: Pogoń Szczecin - GKS Katowice 1:0 (1:0); 1:0 Marianna Litwiniec (21).

Pogoń: Anna Palińska - Marianna Litwiniec (51 Patrycja Michalczyk), Julia Brzozowska, Kinga Bużan, Zuzanna Radochońska - Martyna Brodzik, Heather Seybert, Emilia Zdunek, Jaylen Crim (74 Agnieszka Garbowska), Zofia Giętkowska - Natalia Oleszkiewicz (82 Kornelia Okoniewska)

Żółte kartki: Brodzik, Giętkowska - Dżesika Jaszek, Marlena Hajduk, Anna Konkol.

Mecz rozpoczął się od ataków katowiczanek, ale w 21. minucie Zdunek dośrodkowała z rzutu rożnego, a Litwiniec głową umieściła piłkę w siatce. Okazję na podwyższenie wyniku miała  Brodzik, której strzał z dystansu trafił w poprzeczkę.

Druga część spotkania przyniosła sporo walki w rzęsistym deszczu i przy mocnym wietrze. Podopieczne szczecińskiego trenera Piotra Łęczyńskiego preferowały grę z kontrataku, a dobre okazje miały Garbowska, Crim, Giętkowska i Seybert. Najlepszą sytuację do zdobycia drugiego gola miała Zdunek w 83. minucie, ale jej strzał z rzutu karnego, podyktowanego za zagranie ręką, obroniła Kinga Seweryn.