Piłka nożna. Kobieca Pogoń trzecia w turnieju Ligi Mistrzyń

Data publikacji: 07 września 2024 r. 22:13
Ostatnia aktualizacja: 07 września 2024 r. 22:19
W sobotę Pogoń wygrała z mistrzem Izraela. Fot. Stanisław ZYBLEWSKI

Szczecińska kobieca Pogoń w meczu o III miejsce rozgrywanego w grodzie Gryfa turnieju eliminacyjnego Ligi Mistrzyń UEFA pokonały mistrzynie Izraela FC Kiryat Gat i zanotowały historyczne zwycięstwo w europejskich pucharach! W meczu o I miejsce Servette Genewa - które wcześniej szczęśliwie wygrało z grającymi w osłabieniu podopiecznymi trenera Piotra Łęczyńskiego po golu w końcówce - pokonało PAOK Saloniki 2:0 i awansowało do II rundy LM.

I runda Ligi Mistrzyń UEFA (mecz o III miejsce): POGOŃ Szczecin - FC KIRYAT Gat 1:0 (1:0); 1:0 Jaylen Crim (12).

POGOŃ: Natalia Radkiewicz - Alicja Dyguś (61 Niki Michalopoulou), Julia Brzozowska, Kinga Bużan, Weronika Szymaszek - Martyna Brodzik, Luana Zajmi (74 Zuzanna Rybińska), Karolina Łaniewska (60 Agnieszka Garbowska), Zofia Giętkowska (70 Aleksandra Kuśmierczyk), Jaylen Crim - Natalia Oleszkiewicz (70 Kornelia Okoniewska)

Pierwsze minuty zdecydowanie należały do szczecinianek i już w 4. minucie dwukrotnie na bramkę uderzała Oleszkiewicz, a następnie Zajmi, ale gola udało się zdobyć dopiero amerykańskiej skrzydłowej Crim w 12. minucie. Później mecz się wyrównał, a drugą odsłonę pojedynku piłkarki Pogoni rozpoczęły od dobrej akcji Łaniewskiej, ale ostatecznie niezbyt emocjonująca druga część spotkania obyła się bez bramek. (mij)