Piłka nożna. Kobieca Pogoń mistrzem Polski! (akt. 1)

Data publikacji: 09 czerwca 2024 r. 19:17
Ostatnia aktualizacja: 12 czerwca 2024 r. 09:55
Piłka nożna. Kobieca Pogoń mistrzem Polski!

Piłkarki nożne szczecińskiej Pogoni, dzięki rozgromieniu w Bielsku-Białej tamtejszego Rekordu - i z powodu wyjazdowej porażki prowadzącego w tabeli GKS-u Katowice z UKS SMS-em Łódź - zostały mistrzyniami Polski! Pogoń zdobyła ligowe złoto po raz pierwszy w historii!!!

Orlen Ekstraliga piłkarek nożnych: REKORD Bielsko-Biała - POGOŃ Szczecin 0:6 (0:2); 0:1 Weronika Szymaszek (5), 0:2 Natalia Oleszkiewicz (9), 0:3 Weronika Szymaszek (47), 0:4 Weronika Szymaszek (57), 0:5 Emilia Zdunek (58), 0:6 Natalia Oleszkiewicz (72).

POGOŃ: Anna Palińska - Alicja Dyguś (58 Agnieszka Garbowska), Julia Brzozowska, Kinga Bużan, Weronika Szymaszek (76 Zuzanna Rybińska) - Zofia Giętkowska, Martyna Brodzik (76 Aleksandra Kuśmierczyk), Zoe Maxwell (72 Karolina Łaniewska), Emilia Zdunek, Jaylen Crim (58 Kornelia Okoniewska) - Natalia Oleszkiewicz

Żółte kartki: Julia Gutowska - Brzozowska, Buzan. Sędziowała: Sylwia Biernat (Kraków). Wśród kibiców była też grupa szczecinian z Gryfusem na czele.

Pogoń rozpoczęła pojedynek z dużym animuszem i już po kilku minutach Szymaszek strzeliła pierwszego gola, a w 9. minucie Oleszkiewicz drugą bramką, co praktycznie uspokoiło grę. Przed przerwą w 43. minucie ekipa z grodu Gryfa mogła podwyższyć rezultat, ale kapitan Zdunek nie wykorzystała rzutu karnego, gdyż bramkarka Izabela Sas obroniła jej strzał.

Wkrótce po zmianie stron nasza defensorka Szymaszek dołożyła dwa trafienia kompletując hat-tricka, a chwilę później Zdunek zrehabilitowała się za niewykorzystaną jedenastkę, strzelając piątego gola. Końcowy rezultat ustaliła najlepsza snajperka polskiej ligi Oleszkiewicz, notując strzelecki dublet.

Po ostatnim gwizdku sędziny szczecinianki stały niespokojne na środku boiska, czekając w napięciu na wynik przedłużonego o 5 minut meczu w Łodzi, a gdy napłynęły pomyślne wieści, zawodniczki Pogoni spontanicznie odtańczyły triumfalne mistrzowskie kółeczko!

Jako mistrzynie kraju szczecińskie piłkarki pod trenerskim okiem Piotra Łęczyńskiego - który kontynuuje pracę prawdziwej legendy z Twardowskiego, czyli Roberta Dymkowskiego - już wkrótce rozpoczną eliminacje do elitarnej Ligi Mistrzyń!

Pozostałe wyniki ostatniej kolejki: UKS SMS Łódź - GKS Katowice 1:0 (1:0), Śląsk Wrocław - Czarni Sosnowiec 1:2 (0:1), AP Orlen Gdańsk - Stomilanki Olsztyn 1:0 (0:0), UJ Kraków - Górnik Łęczna 1:4 (1:2) i Pogoń Tczew - Medyk Konin 3:3 (1:2).

12. Medyk Konin  14  24-63 4 2 16

UKS SMS Łódź walczył o brązowy medal, ale celu nie osiągnął, bo Czarni Sosnowiec wygrali we Wrocławiu ze Śląskiem. Orlen Ekstraligę opuszcza Uniwersytet Jagielloński Kraków i wielokrotny mistrz Polski Medyk Konin.