Piłka nożna. Kobieca Pogoń lepsza od Czarnych

Data publikacji: 05 października 2024 r. 18:55
Ostatnia aktualizacja: 05 października 2024 r. 20:28
Pogoń awansowała na II miejsce w tabeli. Fot. Pogoń Szczecin SA

W meczu na szczycie w Sosnowcu, po golu zdobytym już na samym początku spotkania, kobieca Pogoń pokonała dotychczasowe wiceliderki i wyprzedziła je w tabeli.

Orlen Ekstraliga piłkarek nożnych: CZARNI Sosnowiec - POGOŃ Szczecin 0:1 (0:1); 0:1 Jaylen Crim (2).

POGOŃ: Natalia Radkiewicz - Alicja Dyguś, Julia Brzozowska, Kinga Bużan, Weronika Szymaszek - Martyna Brodzik, Alexis Legowski, Luana Zajmi (58 Agnieszka Garbowska), Jaylen Crim (79 Emilia Zdunek), Zofia Giętkowska (71 Zuzanna Radochońska) - Kornelia Okoniewska (58 Natalia Oleszkiewicz)

Żółte kartki: Zajmi, Okoniewska, Brzozowska.

Spotkanie udanie rozpoczęło się dla podopiecznych trenera Piotra Łęczyńskiego, bo już w 2. minucie Giętkowska po rajdzie prawym skrzydłem, podała do Crim, która wyprowadziła granatowo-bordowe na prowadzenie. Przez kolejne minuty oba zespoły walczyły o opanowanie środka pola i zdobycie optycznej przewagi, a dwie świetne okazje zmarnowały Giętkowska, która minęła się z piłką na trzecim metrze oraz Zajmi, bo z pola karnego nie trafiła w bramkę. W drugiej połowie sosnowiczanki starały się kilkukrotnie wyrównać, jednak na straży stała Radkiewicz. W 94. minucie Oleszkiewicz mogła podwyższyć wynik, lecz jej strzał był zbyt lekki. (mij)