Piłka nożna. Kluczevia lepsza od Chemika

Data publikacji: 11 listopada 2023 r. 21:30
Ostatnia aktualizacja: 11 listopada 2023 r. 22:30
Chemicy (w żółtych koszulkach) nie sprostali słodkiemu rywalowi. Fot. Ariel SZYDŁOWSKI

W Dzień Niepodległości rozegrano 15. kolejkę piłkarskiej IV ligi, w której m.in. Polski Cukier Kluczevia Stargard wygrała z Chemikiem Police 2:1.

Zwycięstwo gospodarzom zapewnili Dominik Dziąbek i Kamil Bartoszyński, a pod koniec meczu bramkę dla gości zdobył Wiktor Kurzawa. W pierwszej połowie przewagę miała Kluczevia i udokumentowała to dwoma golami. Po przerwie Chemik zagrał dojrzalej i mecz się wyrównał. Oba zespoły miały swoje szanse, a Kluczevia mogła podwyższyć prowadzenie, ale raz trafiła w słupek, a raz w poprzeczkę. W Chemiku swoje okazje mieli Bartłomiej Białek i Kurzawa. Od 75. minuty przewagę uzyskali policzanie, czego efektem był gol po asyście Antona Holiaki. W 92. minucie piłkę meczową miał na nodze Dariusz Figiel, ale z 3 metrów nie trafił w bramkę.

Po spotkaniu z MKP Szczecinek w Iskierce doszło do zmiany trenera, a Macieja Majewskiego zastąpił Arkadiusz Jarymowicz, który w sezonie 2021/2022 awansował z nią do IV ligi. W debiucie nowego, starego szkoleniowca Iskierka Mirand Szczecin zremisowała na wyjeździe z Perłą URB Dygowo 0:0. W zespole gości szansę na zdobycie gola miał Damian Mihułka, ale trafił piłką w słupek, a strzał Konrada Daty świetnie obronił bramkarz gospodarzy. Niepokonana od siedmiu spotkań Ina Goleniów przegrała na wyjeździe z Gwardią Koszalin 0:2, a dublet ustrzelił Mateusz Piotrowski. Inny zespół z Koszalina - Bałtyk, wygrał w Bobolicach z Mechanikiem 2:0, a gole zdobywali Dominik Pawłowski (rzut karny) i Miłosz Stępnik. Zwycięstwo gości powinno być wyższe, ale w I połowie jeszcze jednego rzutu karnego nie wykorzystał Pawłowski. ©℗