poniedziałek, 25 czerwca 2018.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Klub nie jest od dementowania plotek

Piłka nożna. Klub nie jest od dementowania plotek

Piłka nożna. Klub nie jest od dementowania plotek
Data publikacji: 2016-01-04 20:48
Ostatnia aktualizacja: 2016-01-09 20:09
Wywietleń: 226 86303

Rozmowa z Maciejem Stolarczykiem - dyrektorem sportowym Pogoni Szczecin

W niedzielne popołudnie przez internet przeszła fala nieprawdziwych i zmyślonych informacji na temat transferu Ludovica Obraniaka do Pogoni Szczecin. Kurier, jako jeden z nielicznych nie powielał tych informacji. Emocje wzięły górę nad zdrowym rozsądkiem. Wody w usta nabrały też osoby odpowiedzialne za przyszłość klubu: prezes Jarosław Mroczek i dyrektor sportowy Maciej Stolarczyk.

- Czy Pogoń negocjowała transfer Ludovica Obraniaka ? - zapytaliśmy Macieja Stolarczyka, dyrektora sportowego Pogoni Szczecin.

- Pogoń nigdy nie była zainteresowana sprowadzeniem tego piłkarza. Nie znaczy to, że uważamy go za słabego i mało przydatnego gracza. Wręcz przeciwnie, to jest znakomity zawodnik, ale przede wszystkim nie na kieszeń Pogoni i nie na pozycję, na którą szukamy zawodników.

- Dlaczego klub nie zdementował tej plotki ?

- Klub nie jest od tego, by dementować plotki. Zajmujemy się realnymi problemami, a obecnie faktycznie mnóstwo czasu spędzamy nad dopracowaniem wzmocnień. Będziemy o nich rozmawiać, jak staną się faktem. Na razie nie ma o czym.

- Trochę jest, bo klub zakontraktował Kamila Drygasa. To duży sukces Pogoni.

- Ten transfer udało nam się przeprowadzić między innymi z tego powodu, bo nikt wcześniej głośno o naszym zainteresowaniu zawodnikiem nie wspominał. Nie jesteśmy krezusem nawet jak na krajowe warunki i nie możemy ścigać się z innymi klubami, bo przegramy. Kamil był na pewno łakomym kąskiem dla wielu innych klubów, ale to nam udało się go namówić do gry w Pogoni.

- To nie jest jednak piłkarz na pozycję, która w Pogoni wymaga wzmocnienia od zaraz.

- To jest przede wszystkim bardzo dobry i uniwersalny piłkarz, ale zgadzam się, że nie na pozycję ofensywnego skrzydłowego. To jest transfer przyszłościowy. Daje trenerowi większe pole manewru. Może w razie konieczności przesunąć na środek obrony Matrasa bez osłabienia drugiej linii. Nic nie zmienia się jednak w kwestii naszych priorytetów na rundę wiosenną.

- Dlaczego transfer Obraniaka był od samego początku nierealny ?

- Od dłuższego czasu mamy w klubie określoną wizję budowy nie tylko silnej drużyny, ale funkcjonowania całego klubu. Wielokrotnie powtarzałem, że chcemy wprowadzać naszych wychowanków, którzy mieliby uczyć się przy bardziej doświadczonych i ogranych piłkarzach. Nie po to skróciliśmy wypożyczenie Korta, by teraz ściągać na jego pozycję Obraniaka. Ponadto nie stać nas na to, żeby na ławce grali piłkarze z wysokimi kontraktami. Jeżeli szukamy piłkarzy, to tylko takich, którzy realnie wzmocniliby nasz klub, ale stanowiliby też realną perspektywę.

- Pogoń już wykonała sporo ruchów kadrowych. Proszę je skomentować.

- O Drygasie już rozmawialiśmy. Co do Murawskiego, to wszyscy zgadzają się chyba, że jest to nasz wiodący zawodnik i absolutnie kluczowy. Zależało nam, żeby jeszcze przed końcem roku dojść do porozumienia i przed świętami to się udało. Ze Zwolińskim przedłużyliśmy umowę, bo chcieliśmy też pokazać jemu i innym wychowankom, że doceniamy piłkarzy urodzonych i wyszkolonych w Szczecinie. Ponadto wiążemy z nim określone nadzieje. Przedłużyliśmy też umowę z Kudłą, bo chcemy silnej rywalizacji na bramce. Pozyskaliśmy też perspektywicznego, bardzo młodego Japończyka i liczymy, że w najbliższej przyszłości będzie mocno naciskał na zawodników z pierwszej drużyny. Nie można też zapominać o tym, że namówiliśmy do współpracy Piotra Jankowicza - znakomitego trenera od przygotowania fizycznego. Od grudnia współpracuje z pierwszą drużyną również Paweł Frelik - trener od przygotowania mentalnego, z którego usług korzystają też piłkarze I reprezentacji Polski, w tym wychowanek naszego klubu, Kamil Grosicki. Działamy szeroko, na wielu płaszczyznach i nie zdarzyło się jeszcze, że coś zaniedbaliśmy. Do kibiców mogę tylko zaapelować, aby byli cierpliwi. Nie zawiodą się.

- Klub nie rozwiązał jeszcze żadnej umowy. Czy to się wkrótce stanie ?

- Każdy z naszych piłkarzy mający ważny kontrakt musi stawić się na pierwszym treningu. Tyle na razie mogę powiedzieć.

- Czy Pogoń testować będzie jakichś piłkarzy ?

- Na pewno wspólne treningi rozpocznie z nami Adam Nagórski. Żadnych innych testowanych nie przewidujemy.

- A co z testowanym w grudniu Ismailem Traore ?

- Jesteśmy w stałym kontakcie z jego klubem i jesteśmy otwarci. Może temat jeszcze powróci.

- Czy będą nowi piłkarze z zespołu rezerw i juniorów ?

- Tak, będą, ale nie chcę jeszcze wymieniać ich nazwisk. Niech trener najpierw im to zakomunikuje.

- Kiedy możemy spodziewać się oficjalnych komunikatów w sprawie transferów ?

- Robimy wszystko, by stało się to już w tym tygodniu.

- Dziękuję za rozmowę. ©℗ Wojciech Parada

Komentarze

ujjjj
Pogon buduje kwadrat
2016-01-04 20:53:12

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
18
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

60-lecie SM Śródmieście
Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy