Wtorek 26 października 2021r. 
REKLAMA

Piłka nożna. Klęski naszych trampkarzy

Data publikacji: 2020-10-10 14:06
Ostatnia aktualizacja: 2020-10-10 17:54
Piłka nożna. Klęski naszych trampkarzy
 

Szczecińskie drużyny grającej w makroregionalnej lidze trampkarzy do lat 15 (rocznik 2006) doznały klęsk w sobotnich meczach. Zespół FASE został rozgromiony w wyjazdowym spotkaniu z Akademią Reissa 0:7, natomiast Pogoń przegrała na własnym boisku z Lotosem Gdańsk 0:3. Bilans naszej piłkarskiej młodzieży zatem jest mocno wstydliwy.

Drużyna FASE zagrała w mocno osłabionym, dość eksperymentalnym składzie, ale oczywiście ten fakt nie może wysokiej porażki usprawiedliwiać. Przebieg meczu był jednak mocno niesprzyjający. Gospodarze przy stanie 0:0 wykonywali rzut karny, ale nie wykorzystali go. Po chwili sędzia ponownie wskazał na jedenasty metr, a na dodatek bramkarz FASE otrzymał czerwoną kartkę.

Miejscowi uzyskali wyraźną przewagę, w całym meczu egzekwowali aż cztery rzuty karne. Drużyna gości kończyła mecz w dziewięciu, po przerwie kolejny z zawodników otrzymał czerwoną kartkę. Starali się zdobyć honorowego gola, ale narażali się na kontry i tracili kolejne bramki.

Nie była to zatem udana wyprawa, mecz fatalnie się ułożył i miał przebieg bardzo nieszczęśliwy. FASE w siedmiu poprzednich meczach straciło tylko sześć goli, mają drugą najlepszą defensywę. W sobotnim meczu pozwolili na zbyt wiele.

Nie popisali się też młodzi piłkarze Pogoni, którzy na własnym boisku przegrali z Lotosem 0:3. Rywal zajmuje drugie miejsce w tabeli, ustępuje tylko Lechowi, który wygrywa seryjnie wszystkie mecze. Na boisku znaleźliśmy potwierdzenie układu sił w tabeli. Portowcy dobrze operowali piłką, ale to goście byli w swoich poczynaniach bardziej konkretni. Portowcy w dziewięciu meczach stracili aż 20 goli.

FASE mimo wysokiej porażki utrzymało trzecie miejsce w 8-zespołowej grupie, natomiast Pogoń spadła na szóste miejsce i wyprzedza w tabeli tylko dwa bydgoskie zespoły, które są dostarczycielami punktów w rywalizacji z zespołami ze Szczecina, Poznania i Trójmiasta. 

***

Nie powiodło się też juniorom młodszym FASE, którzy przegrali w wyjazdowym meczu z Akademią Reissa 1:2 (0:2), a honorową bramkę zdobył Jakubczyk. Szczecinianie utrzymali czwarte miejsce w tabeli. (par)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

kibol
2020-10-10 17:36:44
hola hola,ale lepiej operowalismy piłką to sie ceni,ciagle to samo ,mielismy przewage,lepiej operowalismy piłką,jajo gnije od dołu,nie piszcie bredni ciagle
vit
2020-10-10 14:19:11
Nadzieja i przyszlosc "Pogoni" ! Te wszystkie ..akademie pilkarskie sa na poziomie KKS "Bagladesz". Zlikwidowac to i wygonic do kozielic.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ