Piłka nozna. Klęska polskich juniorów

Data publikacji: 01 września 2017 r. 17:49
Ostatnia aktualizacja: 01 września 2017 r. 20:00

Dwóch porażek doznały juniorskie reprezentacje Polski z piłkarzami Pogoni Szczecin w składzie.

Młodszy zespół do lat 18 (rocznik 2000) przegrał 0:2 (0:1) z Chile w drugim meczu turnieju towarzyskiego rozgrywanego we francuskim Limoges. Podopieczni Wojciecha Tomaszewskiego na zakończenie turnieju zagrają z Belgią (3 września, 14:00).

W wyjściowym składzie zagrał Maciej Żurawski, który był podstawowym graczem naszej drużyny również w poprzednim, zremisowanym 1:1 spotkaniu z Francją. Tym razem w wyjściowym składzie zabrakło kapitana zespołu Sebastiana Walukiewicza.

Niecodziennej klęski doznali nasi juniorzy do lat 19 (rocznik 1999), którzy przegrali z reprezentacją Anglii aż 1:7 (0:7). Wszystkie bramki rywale zdobyli między 7, a 33 minutą. Oznacza to, że w ciągu 26 minut strzelili naszym reprezentantom aż siedem goli.

Piłkarze Pogoni: Marcel Stefaniak i Aron Stasiak zagrali w tym meczu, ale na szczęście nie w wyjściowym składzie, który się skompromitował. Stefaniak wszedł na boisko w 63 minucie przy stanie 1:7, a Stasiak pojawił się na boisku w 70 minucie również przy stanie 1:7.

Trenerem reprezentacji juniorów jest Dariusz Dźwigała – były piłkarz Pogoni Szczecin. (par)