poniedziałek, 25 czerwca 2018.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Klęska Olimpii w Sosnowcu

Piłka nożna. Klęska Olimpii w Sosnowcu

Piłka nożna. Klęska Olimpii w Sosnowcu
Data publikacji: 2018-03-11 18:47
Wywietleń: 716 317829

Ekstraliga piłkarek nożnych: CZARNI Sosnowiec - OLIMPIA Szczecin 4:0 (3:0); 1:0 Operskalska (19), 2:0 Horváthová (28), 3:0 Cichosz (43), 4:0 Hmírová (65).

OLIMPIA: Niesterowicz - Preś, Szwed, Kovtun, Michalczyk - Binkowska (78 Trzcińska), Janik, Böhm (60 Fil), Witczak (46 Szymaszek) - Hryb (60 Grosicka), Ratajczyk (74 Sudyk)

Po niedawnym zwycięstwie w ćwierćfinale Pucharu Polski z UKS SMS Łódź 1:0, nasze olimpijki jechały do Sosnowca w dobrych nastrojach i początek niedzielnego meczu zdawał się je potwierdzać.

Przez blisko dwadzieścia minut pojedynek był wyrównany, a szczecinianki przeprowadzały składne akcje, które jednak sosnowiczanki stopowały na pograniczu pola karnego. Olimpia dobrze grała też w obronie, płynnie przechodząc do kontrataków po przejęciu piłki.

Niestety, po straconej bramce w 19 minucie po strzale Operskalskiej, coć w drużynie Olimpii pękło i nasze zawodniczki praktycznie... przestały grać. Rywalki zaś wykorzystały tę sytuację i praktycznie już do przerwy rozstrzygnęły spotkanie na swoją korzyść, strzelając w pierwszej połowie trzy bramki, zaś po zmianie stron dołożyły jeszcze jedno trafienie.

Okazję do rewanżu Olimpia będzie miała 29 kwietnia, kiedy to ponownie zagra w Sosnowcu z Czarnymi; tym razem w półfinale Pucharu Polski.

Natomiast w Szczecinie po raz pierwszy w tym roku w boju o punkty ekstraligi zobaczymy olimpijki w najbliższą sobotę o godz. 11 na boisku ze sztuczną trawą przy ul. Witkiewicza, gdzie zmierzą się z zespołem Unifreeze Górzno.©℗ (mij)

Fot. R. Pakieser

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
20
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy