Niedziela 26 września 2021r. 
REKLAMA

Piłka nożna. Kibice zobaczą Pogoń i Świt w Pucharze Polski

Data publikacji: 2021-09-15 19:07
Ostatnia aktualizacja: 2021-09-16 12:01
Piłka nożna. Kibice zobaczą Pogoń i Świt w Pucharze Polski
W poprzedniej edycji Pucharu Polski Świt podejmował na Skolwinie obrońcę trofeum - Cracovię. Fot. Ryszard PAKIESER  

W najbliższy wtorek, 21 września, Pogoń Szczecin zagra w Kaliszu w meczu I rundy piłkarskiego Fortuna Pucharu Polski z miejscowym KKS-em 1925. Mamy bardzo dobrą informację dla kibiców portowców, a mianowicie taką, że chociaż mający prawa telewizyjne do krajowego pucharu Polsat nie wyraził zainteresowania transmisją pojedynku szczecinian, to jednak mecz będzie transmitowany!

Bezpośrednią transmisję będzie można zobaczyć w kanale Polskiego Związku Piłki Nożnej na YouTube, a więc na stronie: „Łączy Nas Piłka TV”! Może to i lepiej, bo wszyscy pamiętamy, jak Polsat potraktował kibiców Pogoni w poprzedniej edycji, gdy mecz z Cracovią w Szczecinie (bez udziału widzów na trybunach z powodu pandemii) był anonsowany w programie telewizyjnym jako bezpośrednia transmisja, a w rzeczywistości zakpiono z Pogoni, pokazując transmisję z poślizgiem dopiero na drugi dzień.

To właśnie od I rundy, czyli 1/32 finału Pogoń rozpocznie tegoroczne zmagania w krajowym pucharze. Pierwotnie mecz z udziałem szczecinian nie znalazł się wśród wybranych przez telewizję Polsat do transmisji spotkań. W tej sytuacji możliwość pokazania meczu ma również organizator rozgrywek, a więc PZPN. W środę otrzymaliśmy potwierdzenie, że pojedynek portowców zostanie pokazany w „Łączy Nas Piłka TV”, a więc youtube’owym kanale polskiej federacji piłkarskiej.

W najbliższym czasie Pogoń udostępni więcej szczegółów dotyczących transmisji (dokładny start jej rozpoczęcia, okno z playerem, czy link do strony internetowej).

W tej fazie rozgrywek nasze województwo reprezentowane jest także przez drugi szczeciński klub, a mianowicie III-ligowy Świt Skolwin, który jednak zagra tydzień później od portowców, ale także na wyjeździe i to na drugim krańcu Polski. Pojedynek z równie III-ligową Wisłoką Dębica odbędzie się w środę 29 września o godz. 15. Także ten mecz szczecińscy kibice będą mogli obejrzeć w internecie.

- Mam miłą wiadomość dla naszych fanów i wszystkich kibiców, że spotkanie w Dębicy będzie można zobaczyć na naszym klubowym youtubowym kanale Skolwin TV - poinformował nas prezes Świtu Paweł Adamczak.

(mij)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

kibic
2021-09-16 11:59:56
komunistyczny POL-srat wiadomo

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ