piątek, 22 czerwca 2018.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Kibice zbierają na projekt

Piłka nożna. Kibice zbierają na projekt

Piłka nożna. Kibice zbierają na projekt
Data publikacji: 2016-12-12 10:42
Ostatnia aktualizacja: 2016-12-12 10:43
Wywietleń: 1000 183148

W piątek ruszyła akcja crowfundingowa Pogoni Szczecin mająca na celu zebranie 1 miliona złotych, potrzebnego na sfinansowanie zmian projektowych dotyczących nowego stadionu.

Klub zadeklarował się pokryć koszty projektu czwartej trybuny, ale później zwrócił się do kibiców o pomoc w sfinansowaniu przedsięwzięcia. Akcja trwać będzie przez dwa miesiące, ale już zaledwie po niespełna trzech dniach widać, że spotkała się ze strony fanów z dużym zrozumieniem.

Po kilkudziesięciu godzinach od startu udało się zebrać 22 847 zł. To jest zaledwie 2% potrzebnych do zebrania, ale akcja dopiero ruszyła i jest duża szansa, że zakończy się powodzeniem.

Wpłaciło 166 kibiców

Wsparcia udzieliło jak dotąd 166 kibiców - tak prezentują się liczby związane z projektem W Pogoni za stadionem Pogoni Szczecin i FANS4CLUB.COM. na poniedziałek, na godzinę 10.30 (akcja ruszyła w piątek w godzinach popołudniowych). 

Do końca weekendu zaangażowało się 163 kibiców. Co ciekawe, szkoleniowiec drużyny z jednym z nich wybierze się na kolację w ramach jednej z nagród, która została już wyprzedana. Dwóch fanów skusiło się również na imienne krzesełko na strefie Super VIP. A to nie koniec wyjątkowych niespodzianek.  

Co ciekawego można nabyć w akcji? M.in. okolicznościową Kartę Kibica; kubki, szaliki i koszulki okolicznościowe z serii "Dumni z barw", imienne krzesełka, piłki czy koszulki z autografem.

Druga taka akcja

To drugi projekt Pogoni wraz z FANS4CLUB.COM. Wcześniej udało się uzbierać (21 608 zł) na Historyczny Sztandar, na który zaangażowało się 313 kibiców. Teraz - po zaledwie dwóch dniach - udało się uzbierać wyższą kwotę.

Każdy klub sportowy może zaangażować swoich fanów w różne akcje. Dotąd największym echem odbiła się akcja Wisły Kraków, która boryka się z dużymi problemami finansowymi i ma ogromne zadłużenie, które grozi nawet brakiem uzyskania licencji na przyszły sezon. Akcja Wisły pozwoliła na zebranie 800 tys. zł. Pogoń liczy, że uda się Wisłę pod tym względem prześcignąć.

Jeżeli nie uda się zebrać wymaganej kwoty 1 miliona złotych, to budowa stadionu z czterema trybunami i tak będzie realizowana. Resztę brakującej sumy wpłaci Pogoń, ale jak zaznacza prezes Jarosław Mroczek może to się odbić kosztem funkcjonowania klubu. (par)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
12
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy