Niedziela 23 stycznia 2022r. 
REKLAMA

Piłka nożna. Kibice tym razem nie zawiodą (FILM)

Data publikacji: 2016-03-20 10:28
Ostatnia aktualizacja: 2016-03-20 18:23
Piłka nożna. Kibice tym razem nie zawiodą (FILM)
 

W czwartym tegorocznym meczu przed własną publicznością, podopieczni trenera Czesława Michniewicza wreszcie zagrają przed zadowalającą frekwencją.

Będzie zdecydowanie najwyższa spośród wszystkich dotychczasowych rozegranych w rundzie wiosennej. Może się nawet okazać, że zostanie pobity rekord całego obecnego sezonu.

Na 5 godzin przed rozpoczęciem meczu (godzina 13.00) uprawnionych do wejścia na stadion było 6 175 kibiców. Liczba uprawnionych osób do wejścia wcale jeszcze nie oznacza, że przynajmniej tylu kibiców pojawi się na stadionie. Realnie oznacza to, że fanów jest zawsze o 10, lub 15 procent mniej od podawanej liczby.

Może być powyżej 8 tysięcy

Można jednak szacunkowo przyjąć, że atrakcyjnie zapowiadający się mecz z Cracovią zgromadzi powyżej 8 tysięcy fanów. Już dawno w Szczecinie tak dużo kibiców na meczu nie było.

To 14 mecz portowców w tym sezonie przed własną publicznością. Jeden z nich zgromadził na trybunach powyżej 9 tysięcy. Było to podczas meczu z Lechem Poznań, kiedy na trybunach zasiadło 9 234 fanów.

Zobacz, jak piłkarze Pogoni przygotowywali się do meczu z Cracovią:

Trzy kolejne mecze (Śląsk, Wisła, Piast) zgromadziły na trybunach powyżej 8 tysięcy fanów. Było to jednak dawno, gdy pora roku i temperatura powietrza znacznie bardziej zachęcały do odwiedzin stadionu.

Na inauguracyjnym meczu ze Śląskiem Wrocław (26 lipca) obecnych było 8 658 kibiców. Niespełna miesiąc później podczas meczu z Wisłą Kraków (21 sierpnia) tych kibiców było nieznacznie więcej – 8 897. 13 września mecz z liderem tabeli Piastem Gliwice zgromadził na trybunach 8 811 kibiców.

Wszystko wskazuje na to, że niedzielny mecz z Cracovią zgromadzi na trybunach przynajmniej 8 tysięcy fanów. Przekroczenie bariery 10 tysięcy jest jednak mało realne.

Najwięcej kibiców na Lecha

W ubiegłym roku największym zainteresowaniem cieszył się inauguracyjny mecz rundy wiosennej z Lechem Poznań. Wysłużony stadion przy ul. Twardowskiego odwiedziło wówczas 9 684 kibiców. To był mecz z największą liczbą kibiców w całym sezonie 2014/15 i jedyny, który zgromadził w Szczecinie fanów powyżej 9 tysięcy.

Na żadnym spotkaniu roku 2015 nie przyszło na stadion powyżej 10 tysięcy fanów. Bariera 10 tysięcy po raz ostatni została złamana jeszcze dwa sezony temu - dokładnie 28 maja 2014 roku. Pogoń podejmowała wówczas mający zapewniony tytuł mistrza Polski Legię Warszawa i przegrała z nią 0:1 przed 11 248 kibicami zebranymi na szczecińskim stadionie.

Łatwo obliczyć, że to już blisko dwa lata, od kiedy żaden mecz Pogoni nie zgromadził na trybunach powyżej 10 tysięcy fanów. Szczecińska drużyna rozegrała od tamtego czasu przed własną publicznością 32 spotkania. ©℗ (par)

Fot. R. Pakieser

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

kibol
2016-03-20 17:35:41
A ja tam wole w domu przed TV i nie sluchac tych chamskich przyśpiewek. Czuje się jak VIP i pije sobie drinki jak ci na stadionie, co jest lamaniem ustawy bo pic na obiekcie sportowym nie wolno, podobnie jak palic

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA