Czwartek, 25 lipca 2024 r.

Piłka nożna. Kanonada Świtu

Data publikacji: 19 stycznia 2019 r. 20:03
Ostatnia aktualizacja: 20 stycznia 2019 r. 09:48

W pierwszym meczu sparingowym w nowym roku zawodnicy III-ligowego Świtu Skolwin rozgromili IV-ligową Spartę Węgorzyno 11:0 (2:0); 1:0 Nagórski (24), 2:0 Nagórski (45), 3:0 Knyrek (49), 4:0 zawodnik testowany (72), 5:0 Knyrek (80), 6:0 Nwaogu (83), 7:0 zawodnik testowany (85), 8:0 Krawiec (87), 9:0 Knyrek (89), 10:0 Knyrek (90), 11:0 Palczewski (90).

ŚWIT: Matłoka (46 Rechtziegel) - Bil (46 Kołat), Kosacki (46 Mach), Adamczuk (46 Nagel), Wyganowski - Emche (46 Krawiec), Wojdak, G. Szczepanik (46 Palczewski), O. Szczepanik (46 zawodnik testowany), zawodnik testowany (46 Knyrek) - Nagórski (46 Nwaogu)

W pierwszej połowie grający na świeżości zawodnicy Sparty, w których szeregach wystąpili m.in. doświadczony Maciej Więcek (niedawno Błękitn i Stargard) czy bramkostrzelny Paweł Iskra, starali się zaskoczyć świtowców, jednak to podopieczni duetu Polakowski-Chwastek dwukrotnie pokonali bramkarza rywali. Dublet ustrzelił Adam Nagórski, który dwukrotnie wykorzystał prostopadłe podania kolegów.

Nic jednak nie zapowiadało, że po przerwie skolwinianie wbiją rywalom, aż 9 bramek. Po zmianie stron na boisku istniał w zasadzie już tylko jeden zespół, który w pełni zdominował przebieg boiskowych wydarzeń. Cztery trafienia to zasługa młodego Jakuba Knyrka, a dwa kolejne gole dołożył jeden z testowanych zawodników.

W najbliższą sobotę o godz. 13 Świt w meczu sparingowym zagra z Błękitnymi w Stargardzie. (mij)