Piłka nożna. Juniorzy zaimponowali, ograli Legię

Data publikacji: 18 sierpnia 2018 r. 17:20
Ostatnia aktualizacja: 18 sierpnia 2018 r. 17:20

Juniorzy Pogoni Szczecin pokonali w trzecim meczu obecnego sezonu zreformowanej Centralnej Ligi Juniorów zespół Legii Warszawa 2:0 (1:0) po golach Modrzewskiego i Szcześniaka z rzutu karnego i z kompletem punktów prowadzą w tabeli. Szczecinianie w trzech meczach zdobyli osiem goli i nie stracili żadnego.

Najlepszym piłkarzem na boisku był najmłodszy, bo zaledwie 15-letni Kozłowski, który miał udział we wszystkich zdobytych golach. Przy pierwszej bramce Modrzewski dobił strzał Kozłowskiego sparowany przez bramkarza, przy drugim golu rzut karny został podyktowany za zagranie piłki ręką piłkarza Legii po uderzeniu Kozłowskiego.

Młody reprezentant Polski zdecydowanie przewyższał umiejętnościami pozostałych piłkarzy. Po jego dwóch strzałach piłka lądowała na słupku, świetnie regulował tempo gry, nie dawał sobie odebrać piłki, pozyskiwał przestrzeń, imponował indywidualnymi, przeważnie wygranymi pojedynkami.

Przewaga Pogoni przynajmniej do 60 minuty była przygniatająca. Szczecinianie stworzyli przed przerwą kilka bardzo dobrych sytuacji, po zmianie stron przez pierwszy kwadrans praktycznie zamykali gości w ich strefie obronnej.

Później mecz się nieco wyrównał, Legia miała nawet lekką przewagę i dobre sytuacje, ale wygrana miejscowych nie była zagrożona, mogli jeszcze podwyższyć rezultat, zaimponowali dobrym przygotowaniem motorycznym, intensywnością w grze, pressingiem, ale też pokazali dużo jakości.

Sobotni mecz z Legią, to był jeden z najlepszych meczów na poziomie juniorów w kilkunastu ostatnich miesiącach. Dobre tempo, zaangażowanie, mnóstwo sytuacji, dużo strzałów, aktywność w grze niemal wszystkich piłkarzy zarówno w ofensywie, jak i w defensywie. (par)