Strona główna > Sport > Piłka nożna. Juniorzy wygrali z Academy Wrocław

Piłka nożna. Juniorzy wygrali z Academy Wrocław

Data publikacji: 2016-08-20 16:42
Ostatnia aktualizacja: 2016-08-20 16:42
Wywietleń: 758 149220

Juniorzy Pogoni Szczecin odnieśli w trzecim meczu drugie zwycięstwo, a pierwsze na własnym boisku w Centralnej Lidze Juniorów. Pokonali Academy Wrocław 2:1 (1:0) po golach Górzyńskiego.

Mecz był wyrównany i stojący na niezłym poziomie. Obie drużyny nie ustrzegły się prostych błędów, strat, ale potrafiły też pokazać wiele ciekawych akcji. Starały się wyprowadzać piłkę z własnej strefy obronnej, budowały atak pozycyjny w przemyślany sposób.

Przed przerwą to goście mieli najlepsze okazje do strzelenia gola – jedną po pomysłowo rozegranym rzucie rożnym. To jednak miejscowi strzelili bramkę. W polu karnym dobrze zachował się Górzyński, który wykończył indywidualną akcję Bochnaka.

Ten drugi był na pewno wyróżniającym się piłkarzem. Imponował dobrym wyszkoleniem, dobrymi podaniami w pole karne. Powinien być jeszcze odważniejszy, bo zalet typowo piłkarskich nie brakowało mu.

Po przerwie Pogoń podwyższyła wynik i znów dobrze w polu karnym zachował się Górzyński, który wykorzystał podanie od Kowalczyka. Górzyński potwierdził, że umie znaleźć się w sytuacjach strzeleckich i potrafi okazje wykorzystać.

Goście zdobyli kontaktowego gola w końcówce. Zabrakło im już czasu, by mocniej zagrozić miejscowym. Tak naprawdę po zdobytej bramce nie zbliżyli się już z piłką w okolice pola karnego Pogoni. ©℗ (par)