czwartek, 21 czerwca 2018.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Juniorzy wygrali grupę zachodnią

Piłka nożna. Juniorzy wygrali grupę zachodnią

Piłka nożna. Juniorzy wygrali grupę zachodnią
Data publikacji: 2017-05-27 19:50
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-28 08:17
Wywietleń: 1587 260319

Juniorzy Pogoni Szczecin pewnie pokonali Arkę Gdynia 3:0 (1:0) po dwóch golach Stasiaka i jednym Żurawskiego i na jedną kolejkę przed zakończeniem sezonu zasadniczego zapewnili sobie zwycięstwo w grupie zachodniej.

Odkąd najlepsi juniorzy w Polsce rywalizują w dwóch 16-drużynowych grupach to pierwsza taka sytuacja, że Pogoń wygrywa rywalizację w swojej grupie pozostawiając za sobą swojego najgroźniejszego konkurenta, Lecha Poznań.

Obecnie, na jedną kolejkę przed zakończeniem sezonu zasadniczego Pogoń ma nad Lechem 5 punktów przewagi, a nad trzecią w tabeli Arką Gdynia aż 17 punktów przewagi. To jest przepaść.

Dominacja podopiecznych trenera Crettiego była przygniatająca, a na uwagę zasługuje fakt, że w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów nie grali najlepsi juniorzy, jacy są w klubie. Ci najlepiej rokujący od dłuższego czasu występują w III-ligowych rezerwach, a ostatnio coraz częściej nawet w ekstraklasie (Listkowski, Kowalczyk).

Przebieg sobotniego meczu z Arką potwierdził znakomitą formę młodych szczecińskich piłkarzy. Teoretycznie w meczu drużyn z pierwszego i trzeciego miejsca można się spodziewać gry wyrównanej, ale niczego takiego nie obserwowaliśmy.

Wyższość podopiecznych trenera Crettiego nie podlegała dyskusji. Wynik 3:0 absolutnie nie odzwierciedla ogromnej przewagi młodych portowców. Dwa razy poprzeczka ratowała gdynian od utraty gola, świetnych okazji nie wykorzystali też: Pach i Starzyński.

W drużynie Pawła Crettiego w wyjściowym składzie grało trzech piłkarzy z rocznika 2000, a więc dwa lata młodszych: Starzycki, Żurawski (gol i asysta) i Boniecki (asysta) i należeli do najlepszych w drużynie. W drugiej połowie na boisku zameldowało się dwóch kolejnych. (par)

Fot. R. Pakieser

Komentarze

pytam się...
A jakim cudem Arka Gdynia, ze wschodu Polski jest w grupie zachodniej?:)
2017-05-27 20:09:44

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
17
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy