niedziela, 17 stycznia 2021r.

Piłka nożna. Juniorzy Pogoni przegrali w Gdyni

Data publikacji: 2019-08-10 14:03
Ostatnia aktualizacja: 2019-08-10 14:03
Piłka nożna. Juniorzy Pogoni przegrali w Gdyni
 

Nie udała się inauguracja sezonu dla juniorów Pogoni Szczecin. Podopieczni trenera Piotra Łęczyńskiego przegrali w wyjazdowym spotkaniu z Arką Gdynia 1:2 (0:1). Honorowego gola dla pokonanych zdobył wychowanek Kotwicy Kołobrzeg, Szymon Cybulski.

Mecz nie układał się po myśli Pogoni. Zespół od 40 minuty grał w osłabieniu, bo czerwoną kartkę zobaczył jeden z najbardziej doświadczonych zawodników w drużynie Dawid Rezaeian. Pogoń już wtedy jednak przegrywała 0:1, więc nie przegrała z powodu wykluczenia obrońcy. Była zespołem gorszym nawet wtedy, gdy siły były wyrównane.

W wyjściowym składzie portowców nie zaprezentowało się zbyt wielu graczy młodszych od dopuszczalnego limitu wiekowego. W podstawowej jedenastce takich zawodników było zaledwie trzech: bramkarz Nikodem Sujecki, obrońca Filip Balcewicz i skrzydłowy Olaf Korczakowski.

Trzech zawodników: Oskar Potoczny, Krystian Rybicki i wspomniany Rezaeian grali w poprzednim sezonie w CLJ w miarę regularnie. Spodziewaliśmy się zatem wyniku lepszego. Tym, bardziej, że Arka w poprzednim sezonie w rozgrywkach juniorów młodszych była zespołem nieco gorszym od Pogoni, a w rozgrywkach CLJ od lat nie odgrywa kluczowej roli.

Uwzględniając jeszcze mecze w Centralnej Lidze Juniorów z poprzedniego sezonu, to był to dziesiąty z rzędu mecz Pogoni na tym szczeblu rozgrywkowym bez zwycięstwa i szósta z rzędu porażka. (par)

Fot. pogonszczecin.pl

Dodaj komentarz

HEJT STOP


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ