Piłka nożna. Juniorzy młodsi przegrali z Lechem

Data publikacji: 31 maja 2017 r. 20:14
Ostatnia aktualizacja: 31 maja 2017 r. 20:14

Juniorzy młodsi Pogoni Szczecin przegrali w Popowie z Lechem Poznań 0:2 (0:2) w rozgrywkach Makroregionalnej Ligi Juniorów Młodszych. To druga porażka młodych portowców z Lechem. W Szczecinie przegrali 0:3.

- Jeżeli miałbym porównywać oba mecze, to na pewno w wyjazdowym spotkaniu zagraliśmy lepiej - ocenia trener Andrzej Tychowski. - Graliśmy ofensywnie, stworzyliśmy sobie trzy naprawdę dobre sytuacje, w Szczecinie tak klarownych okazji nie mieliśmy.

Mecz zaczął się dla gości niefortunnie. Już w 2 minucie stracili bramkę, to trochę podcięło portowcom skrzydła, do przerwy Lech podwyższył na 2:0, ale po zmianie stron nie dołożył już kolejnych goli, a był bliski utraty przynajmniej jednego gola.

W obu zespołach zagrali młodzi piłkarze z rocznika 2001. To jedyne zespoły w grupie grające zawodnikami o rok młodszymi od pozostałych drużyn. W obu zespołach są reprezentanci kraju w tej kategorii wiekowej. W Lechu takich graczy było trzech, a w Pogoni dwóch. (par)