wtorek, 26 maja 2020.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Juniorskie powołania i transfery z Pogoni

Piłka nożna. Juniorskie powołania i transfery z Pogoni

Piłka nożna. Juniorskie powołania i transfery z Pogoni
Data publikacji: 2018-07-21 12:42
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-22 11:51
Wywietleń: 1412 339496

Selekcjoner reprezentacji Polski do lat 17 Przemysław Małecki ogłosił kadrę na zgrupowanie w Sierakowie, które odbędzie się w dniach 5-10 sierpnia.

Wśród powołanych znalazło się trzech piłkarzy Pogoni Szczecin: Marcel Wędrychowski, Kacper Kozłowski i Hubert Turski. Dwaj ostatni są o rok młodsi, to ich pierwsze powołania do starszej reprezentacji Polski.

16-letni Wędrychowski rozpoczął przygotowania do nowego sezonu z zespołem III-ligowych rezerw i należy się spodziewać, że rundę jesienną spędzi już raczej na boiskach III ligi w rywalizacji z seniorami. W poprzednim sezonie nasz skrzydłowy tylko sporadycznie występował w Centralnej Lidze Juniorów, był kluczową postacią w zespole wicemistrza Polski juniorów młodszych grając z rywalami o rok starszymi.

Kozłowski i Turski najbliższy sezon powinni spędzić na boiskach Centralnej Ligi Juniorów w rywalizacji z konkurentami o dwa i trzy lata starszymi. Kozłowski w poprzednim sezonie na boiskach juniorów młodszych występował w miarę regularnie, Turski zdecydowanie mniej, raczej incydentalnie. Przeskok będzie miał dość duży z ligi Trampkarzy do lat 15 do CLJ do lat 19.

Powołania do reprezentacji Polski do lat 17 otrzymali również: Jakub Iskra i Hubert Idasiak, ale już nie jako zawodnicy Pogoni Szczecin. Ten pierwszy po zakończeniu sezonu odszedł na zasadzie wolnego transferu jedynie za kwotę ekwiwalentu za wyszkolenie do włoskiego klubu SPAL 2013 Ferrara, gdzie w dorosłej drużynie występuje reprezentacyjny obrońca Thiago Cionek. Iskra w najbliższym sezonie występować będzie we włoskiej lidze juniorów młodszych.

Piłkarzem Pogoni przestał też być reprezentacyjny bramkarz Hubert Idasiak, który obecnie jest zawodnikiem Orlika Darłowo. Również ten piłkarz odszedł z Pogoni po wygaśnięciu wcześniejszej umowy, nie podpisał nowej. Ekwiwalent za wyszkolenie w przypadku transferu do innego polskiego klubu jest zdecydowanie niższy, niż w przypadku transferu do klubu zagranicznego. ©℗ (par)

Fot. R. Pakieser

Komentarze

mezzo
przestraszyli sie chłopaki ze ich bedzie trenował cretti czy co ze poodchodzili??
2018-07-22 11:51:23

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
17
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Spacerowy protest na Uznamie

Z dostawą do domu

Pizzeria z rodu Gryfa

Sonda

Czy jesteś za zniesieniem obowiązku noszenia maseczek?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie