wtorek, 19 czerwca 2018.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Jubileuszowe obchody z rozmachem i na wesoło

Piłka nożna. Jubileuszowe obchody z rozmachem i na wesoło

Piłka nożna. Jubileuszowe obchody z rozmachem i na wesoło
Data publikacji: 2017-07-10 13:40
Ostatnia aktualizacja: 2017-07-12 09:07
Wywietleń: 805 274514

Pogoń Szczecin w przyszłym roku obchodzić będzie jubileusz 70 – lecia istnienia. Klub chce, żeby obchody rozpoczęły się już z chwilą rozpoczęcia nowego sezonu. Tym razem ma obyć się bez uroczystych akademii, charakterystycznych dyplomów, wręczania upominków. Klub przez cały rok zamierza w różny sposób informować o swoim istnieniu, chce docierać do różnych społeczności, nie tylko tych kibicowskich

– Obchody mają objąć swoim zasięgiem cały region – powiedział wiceprezes klubu Tomasz Adamczyk. - Chcemy to robić w formie zabawy, na sportowo, z udziałem dużej grupy młodzieży.

- Pamiętam, jak obchodziliśmy jubileusz 60 – lecia – dodaje Dariusz Adamczuk, prezes Akademii Piłkarskiej. - To był najtrudniejszy moment w historii klubu, byliśmy w czwartej lidze, tworzyliśmy nasze struktury. Dziś rozpoczynamy szósty sezon w ekstraklasie, mamy na koncie cztery medale mistrzostw Polski juniorów, w tym dwa finały. Może za 10 lat będziemy mogli się pochwalić znanymi i cenionymi w Europie wychowankami. Na to liczymy i po to pracujemy.

Ambasador jubileuszu

Honorowym ambasadorem jubileuszu 70 – lecia jest Marian Kielec. To jeden z najwybitniejszych piłkarzy w historii klubu, może być dla niego tym, kim jest dla Legii Warszawa Lucjan Brychczy – chodzącą legendą, historią, wzorem do naśladowania.

- Przed nami spotkanie z pierwszą drużyną i piłkarzami – wtrąca Jarosław Mroczek, prezes klubu. - Będzie na nim również Marian Kielec.

Kulminacyjnym momentem obchodów 70 – lecia będzie plenerowa impreza zaplanowana na maj przyszłego roku. Po jednym z ligowych spotkań rozpocznie się parada ulicami miasta Szczecina. Wezmą w niej udział piłkarze pierwszej drużyny, młodzi gracze Akademii, rodzice, trenerzy, pracownicy klubu, kibice.

- Mamy już poparcie władz miasta – potwierdził Jarosław Mroczek. - Samych młodych adeptów piłkarskich jest w naszym klubie blisko 1000, do tego dochodzą ich rodzice. Każdy będzie mógł przyłączyć się do pochodu, którego koniec nastąpi na Wałach Chrobrego, lub na Jasnych Błoniach. Będzie można obserwować nasz przemarsz ulicami miasta, albo w nim uczestniczyć. To ma być radosne wydarzenie.

Atrakcyjny przeciwnik

W ramach obchodów jubileuszu odbędzie się też mecz towarzyski z atrakcyjnym rywalem zagranicznym.

- Taki mecz rozegramy prawdopodobnie jeszcze w tym roku – powiedział J. Mroczek. - Być może w przerwie reprezentacyjnej we wrześniu. W przyszłym roku może to być utrudnione z tego względu, że ruszą prace budowlane na stadionie, a liczba miejsc z tego powodu będzie mocno ograniczona.

Tradycyjnie już nastąpi wybór jedenastki 70 – lecia, a także piłkarza ostatniego 10 – lecia, czyli okresu odbudowy klubu po bolesnym upadku aż do czwartej ligi. Na konferencji prasowej zaprezentowano również nowe koszulki meczowe, które zaprojektowano z myślą o jubileuszowym sezonie. Prezentują się efektownie i atrakcyjnie. ©℗ (par)

Fot. Dariusz Gorajski

Komentarze

123
Szkoda tylko ze miasto Szczecin -a konkretnie jego podatnicy/mieszkancy musza takze finansowac ten klub sportowy nie majac w nim zadnych udzialow, dla miasta promocja zadna, wrecz antypromocja, mozna by inwestowac w tenis,w sporty wodne, w inne dyscypliny a nie takie cos,chcesz sie pan bawic w klub to prywatnie, nie slyszalem aby na zachodzie miasta finansowaly klub typu Bayern,Barcelona,Manchester itd. u nas tylko jest ten absurd.
2017-07-12 09:07:16
guciu
70-lat mija jak jeden dzień.
2017-07-11 07:50:59
kiibic33
... a gdzie ta wesołość w tym cyrku bo jakoś nie dostrzegam ?? Nawet największego komika MS schowali żeby za wesoło nie było ...jeszcze ktoś by zapytał o 2 lub 3 równorzędne 11-staki , albo poprosił żeby odniósł się do słów Radka Janukiewicza ( który chyba zostanie piłkarzem ostatniego 10-cio lecia , jak sądzicie ? ) TO BY DOPIERO BYŁO WESOŁO :)...
2017-07-10 23:54:19
kibic
a gdzie ten pajac MS???
2017-07-10 19:50:31
Pytanie
Czy dyrektor sportowy Pogoni - pan Stolarczyk prowadzi agencję nieruchomości czy wynajmuje mieszkania " na czarno " ? Czy płaci podatek od wynajmu ?
2017-07-10 18:12:35
Victor
Jubileusz jest zawsze świętem i okazja do podsumowań Ale Panowie uciekacie od podstawowego problemu jakim są wzmocnienia. Należy zdobyć się na odwagę i jasno powiedzieć bedą / nie będą. Tak nie można mamić szerokiej rzeszy kibiców. Jeżeli p. Stolarczyk zajety jest swoim biznesem ( wynajmem mieszkań) to p. prezesie zatrudnijcie osobę posiadajaca własciwe kompetencje. Na dzień dzisiejszy bowiem wygladacie na ubogich krewnych drużym z środka naszej ekstraklasy. A my kibice mamy od lat obiecywane gruszki na wierzbie
2017-07-10 16:43:15
do hahaha
W tym roku nie będzie już wzmocnień bo trzeba oszczędzać pieniądze na tą imprezę :)
2017-07-10 16:35:50
obserwator
bruk bet bedzie najlepszy na 70 lecie jako partner...do tej pory jarus juz odejdzie
2017-07-10 16:10:16
hahaha
a gdzie transfery wy kretacze wyciagajacy tylko kase z miasta?
2017-07-10 14:58:18
Nadzieja nigdy nie umiera.
Dobrze , że pan prezes Mroczek wrócił do zdrowia. Ostatni sezon popsuł zdrowie wielu ludziom w regionie. Wielu się rozpiło. Miejmy nadzieję , że trener Skorża i drużyna godnie uczczą 70 - lecie.
2017-07-10 14:52:32

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
21
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Finalistki Gryfii na plenerze literackim
Plener literacki wystartował
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy