Piłka nożna. Jeziorak wyraźnie słabszy od Gwardii

Data publikacji: 21 maja 2022 r. 23:04
Ostatnia aktualizacja: 22 maja 2022 r. 07:42
Jeziorak nie sprostał Gwardii Fot. Sławomir JANICKI

W piłkarskiej IV lidze rozegrana została 32. kolejka spotkań. Wybraliśmy się na osiedle Kasztanowe, gdzie Jeziorak Załom podejmował trzecią w tabeli Gwardię Koszalin, a goście okazali się zespołem zdecydowanie lepszym.

JEZIORAK Załom - GWARDIA Koszalin 2:5 (0:4); 0:1 Wróblewski (13), 0:2 Wróblewski (18), 0:3 Chyła (22), 0:4 Chyła (42), 0:5 Sawicki (63 karny), 1:5 Gawiński (84), 2:5 A. Chodorowski (88).

Od początku spotkania inicjatywę miał zespół gości, który grał piłką na jeden kontakt, co przyjemnie się oglądało. Już w pierwszej minucie Gwardia mogła objąć prowadzenie, ale dobrze bronił bramkarz Jezioraka - Radosław Rutyna. W 13. minucie bramkę strzałem głową zdobył Mateusz Wróblewski. Pięć minut później było już 0:2. Po rzucie rożnym głową uderzał Wiktor Sawicki, piłka odbiła się od poprzeczki, a skuteczną dobitką popisał się Wróblewski. W 22. minucie mieliśmy kolejne dośrodkowanie w pole karne Jezioraka, a bramkę głową strzelił Daniel Chyła. Jeszcze przed przerwą, ten sam zawodnik popisał się pięknym strzałem zza pola karnego i zdobył drugą bramkę w tym spotkaniu.

W drugiej połowie odważniej do przodu ruszył Jeziorak i stworzył sobie kilka okazji strzeleckich, lecz to goście zdobyli kolejną bramkę. W polu karnym faulowany był Miłosz Kozioł, a rzut karny pewnie wykorzystał Wiktor Sawicki. Pod koniec spotkania Jeziorak zdobył dwie, honorowe bramki. Najpierw sytuacje sam na sam wykorzystał Patryk Gawiński, a na koniec Adrian Chodorowski ustalił wynik meczu. Jeszcze w 90. minucie za dyskusję z sędzią, czerwoną kartką w zespole gości ukarany został bramkarz Adrian Hartleb.

Z innych spotkań tej kolejki, Hutnik Szczecin rozgromił Zefira Wyszewo 6:0, a liderująca Vineta Wolin wygrała na wyjeździe z Pogonią Połczyn-Zdrój 4:0. Ina Goleniów odniosła ważne zwycięstwo w Wałczu z Orłem 2:0, a będący w formie strzeleckiej Chemik Police, wygrał w Karlinie z Sokołem 3:1. (PR)